en ru

Lidé v Arnice

Mgr. Vendula Zahumenská, Ph. D.

fotka blogprávnička, odbornice na zapojení veřejnosti do rozhodovacích procesů a územní plánování

V Arnice působí od jara 2012 jako právnička Centra pro podporu občanů. Zabývá se především územním plánováním a účastí veřejnosti v rozhodovacích procesech. Předtím šest let pracovala v Ekologickém právním servisu, nejdřív jako dobrovolnice během studií, po promoci nastoupila jako právnička.

Věnuje se také výuce environmentálního práva na Fakultě sociálních studií a na jaře 2014 dokončila doktorské studium na katedře práva životního prostředí Masarykovy univerzity v Brně. Má dvě děti.

"Na právech jsem byla výjimka, kterou bavilo právo životního prostředí, a naopak vůbec nelákala praxe v advokátní kanceláři. Enviromentální nevládní organizace proto byla skoro jedinou volbou. Tehdy jsem ale netušila, že se účast veřejnosti stane nadobro tématem, které mne bude zajímat, bavit a kde budu mít pořád chuť věci měnit k lepšímu. 

Mám ráda čtení, zvláště pana Tolkiena, mám ráda les a hory, mám ráda povídání s dětmi. Nepohrdnu dobrým jídlem, novinami a spánkem. Jsem ráda s lidmi, kteří nezahořkli a pořád směřují kupředu."

Sledujte nás:

Přehled zpráv emailem

captcha 
kniha Jak žít dobře
Objednejte si rozšířené vydání praktického průvodce při každodenním rozhodování za příznivou cenu.…
183 Kč Vstoupit do e-shopu