en ru

Slavíme výsledek červnové sbírky pro České středohoří

19.7.2017 - MRSKLESY, ÚSTECKÝ KRAJ | Články
Sbírka na záchranu vzácných rostlin pod Lipskou horou překonala laťku 100 000,- korun! Děkujeme všem, kdo přispěli nebo kdo pomáhali šířit informace o probíhající sbírce ve svém okolí.

Během června na ochranu lnu žlutého a dalších vzácných rostlin přispěly desítky dárců a také firma Trask solutions celkovou částkou skoro 65 tisíc korun. Udělali jste nám velkou radost! Banka ČSOB k Vašim darům navíc přidala dalších 50 tisíc korun.

Naše aktivity pod Lipskou horou teď můžeme posunout o velký krok dopředu. Budeme například moci zvětšit plochu, kterou každoročně kosíme. Lnu žlutého tak bude na louce dál přibývat.

Je to ale také zásluha dobrovolníků, kteří nám s kosením louky pomáhají. Kosení probíhá vždy začátkem září, kdy už na chráněných rostlinách dozrají semena. Letos to bude o víkendu 8.-10. září.
Současně s kosením proběhne přímo pod Lipskou horou i malá oslava úspěšné sbírky. Když budete mít chuť přijet, rádi Vás osobně poznáme.
Chcete s námi navštívit louku pod Lipskou horou? Ozvěte se nám na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Sledujte nás:

Přehled zpráv emailem

captcha 
kniha Jak žít dobře
Objednejte si rozšířené vydání praktického průvodce při každodenním rozhodování za příznivou cenu.…
183 Kč Vstoupit do e-shopu