en ru

Vodní soutěže

Labské příběhy

labske-pribehy

Ekovýchovný a vzdělávací projekt pořádaný u příležitosti Mezinárodního roku biodiverzity je určen pro 3 až 5-členné skupiny mladých lidí ve věku 12-16 let. Proběhne ve školním roce 2010/2011 formou soutěže. Soutěž se uskuteční ve čtyřech dvouměsíčních etapách od září 2010 do dubna 2011. Každá etapa bude obsahovat praktické úkoly, 3 otázky a doplňkové (dobrovolné) úkoly.

► Více na stránkách soutěže

Společně za řekou

Soutěž Společně za řekou je postavena na spolupráci studentských družstev. V rámci soutěže studenti zmapují stav kvality vody i celého vodního ekosystému vybrané řeky, v tomto případě Rokytky. Podívají se blíže na to, jací živočichové ve vodním toku žijí, provedou jednoduchý „odlov“ vodního hmyzu. Zaměří se i na to, v jakém stavu se nachází koryto toku, zda jsou v blízkosti stromy nebo jiná vegetace, či zda je koryto pouze vybetonováno.

► Více na stránkách soutěže

Soutěž "Voda živá"

soutez-voda-ziva

  • pro 3-5členné týmy studentů středních škol a žáků druhého stupně ZŠ
  • o vodě a stopách, které v ní zanechává lidská činnost
  • dlouhodobá soutěž, na vítěze čeká třídenní aktivní zážitkový kurz v Národním parku České Švýcarsko

Chcete vědet, jak čistá je voda ve Vašem oblíbeném potoce? Víte, kde můžete tyto informace najít?  Cílem je získat co nejvíc informací o kvalitě vody ve vybraném potoce, nebo řece. Hlavní cenou je a třídenní aktivní zážitkový kurz v Národním parku České Švýcarsko.

► Více na stránkách soutěže

voda2
Sledujte nás:

Přehled zpráv emailem

captcha 
kniha Jak žít dobře
Objednejte si rozšířené vydání praktického průvodce při každodenním rozhodování za příznivou cenu.…
183 Kč Vstoupit do e-shopu