Archivace

pouze od českých výrobců

 Archivační výrobky vyrábí v České republice pět výrobců a všichni mohou používat certifikát „Ekologicky šetrný výrobek“. Toto logo je nejlepší orientační pomůcka pro správný nákup. Mezi archivační výrobky patří pořadače, spisové desky, závěsné desky,  různé typy odkládacích map, rychlovazačů, psací podložky, rozlišovače, prostorové obálky (např. pro CD-ROM), archivační boxy, krabice a kontejnery atd.

Firma EMBA má udělen certifikát pro hladkou lepenku vyrobenou ze sběrového papíru a výrobky z ní pro archivní systémy, krabice a pořadače – archivní krabice a boxy, pořadače, spisové desky, podložky s klipem. Firma provozuje vlastní internetový obchod http://www.archivbox.cz/ . Výrobky získali i označení „Krkonoše – originální produkt“.

Firma ESSELTE má udělen certifikát pro archivační výrobky ze sběrového papíru – kartonové pořadače, archivační krabice a kontejnery, závěsné desky, prešpánové desky, kartónové rozlišovače a rozdělovače. Firma má zastoupení v mnoha zemí. Některé výrobky do České republiky dováží. Více o nabídce firmy naleznete na http://www.esselte.cz.

Firma HIT OFFICE má udělenu ekoznačku pro výrobky z recyklovaného kartónu a lepenky archivního programu – archivní krabice a boxy, odkládací mapy a kapsy, rychlovazače, spisové desky, podložky s klipem, pořadače, kartónové obálky a rozdružovače. Firma nemá vlastní internetový obchod. Její výrobky nabízí většina prodejců a e-shopů. Na internetových stránkách firmy - http://www.hitoffice.cz - však naleznete katalog výrobků a seznam prodejních míst.

Výrobní družstvo KAMPI OFFICE provozuje chráněnou dílnu, kde pracuje 75 lidí. Družstvo vyrábí archivní krabice a boxy, odkládací mapy, závěsné desky  s rozlišovačem, rychlovazače, spisové desky, podložky s klipem, pořadače, kartónové obálky, rozdružovače, samolepící bločky (špalíčky). Firma provozuje internetový obchod na adrese http://www.kampioffice.cz/.  Firma vydává potvrzení podle zákona o zaměstnanosti č. 435/2004 Sb.  o tzv. náhradním plnění (povinnost pro všechny firmy nad 25 zaměstnanců) - nahrazující jejich povinnost zaměstnávat osoby se zdravotním postižením ve výši povinného podílu 4 %.  Na internetových stránkách je kalkulátor pro výpočet náhradního plnění a příslušné formuláře. 

Firma KORONA  LOCHOVICE je tradiční výrobce pořadačů. Její historie sahá až do roku 1825. Firma v roce 2009 začala provozovat vlastní internetový obchod na http://www.korona.cz/. Na těchto stránkách je k dispozici i katalog nabízených výrobků ve formátu pdf.