en ru


Arnika se k Evropskému týdnu mobility připojí v Děčíně, Praze i Českých Budějovicích

21.9.2010 - PRAHA / DĚČÍN / ČESKÉ BUDĚJOVICE | Novinky
O budoucnosti cyklostezek se bude debatovat 22. září v Děčíně. K Týdnu mobility se připojíme tentýž den v Českých Budějovicích a v sobotu se s námi potkáte v Praze na festivalu Zažít město jinak.

O budoucnosti cyklostezek v Děčíně se bude debatovat zítra, 22. září, v sále tamního Husova sboru. Diskusní večer zahájí v 19:30 prohlášení Děčínské koalice pro pěší a cyklistickou dopravu k Evropskému dni bez aut. Následovat bude projekce amerického dokumentu „Co s ulicí?“ a moderovaná diskuse s čelnými kandidáty do komunálních voleb. Odbornou záštitu nad akcí převzal Ing. Petr Urban, který je autorem studie technického řešení cyklostezek v centru Děčína. K Týdnu mobility se Arnika připojí ve stejný den také v Českých Budějovicích, kde lidé najdou na Ekotrhu její stánek s výstavou o ochraně vody. A na závěr týdne, v sobotu 25. září, bude možné potkat se s Arnikou na festivalu Zažít město jinak, pořádaném na pražských Vinohradech sdružením Auto*Mat. Zde Arnika představí své aktivity zaměřené na územní rozvoj metropole.

„Téma diskuze se promítá i do nastávajících komunálních voleb, a proto jsme na ni pozvali ,jedničky' z kandidátek politických stran. Občané Děčína tak budou mít jedinečnou příležitost zeptat se přímo svého kandidáta na to, co je v souvislosti s podporou udržitelné dopravy zajímá,“ říká vedoucí děčínské pobočky Arniky Kamil Repeš. Akce se koná v rámci 4. ročníku Čajového festivalu a pořádá ji Děčínská koalice pro pěší a cyklistickou dopravu ve spolupráci s občanskými sdruženími Arnika a Beztelevize. Husův sbor najdou návštěvníci v Teplické ulici 49/59.

Děčínská koalice pro pěší a cyklistickou dopravu také připravila za přispění organizace Auto*Mat nový nezávislý webový portál cyklopesky.cz. „Právě při příležitosti oslav Dne bez aut jsme spustili nové webové stránky. Lidé zde najdou aktuální informace a novinky z Děčínska, které se týkají rozvoje infrastruktury pro pěší a cyklistickou dopravu, ale také pozvánky na akce, jejichž smyslem je podporovat udržitelnou ekologickou dopravu v našem městě a regionu,“ doplnil webmaster a člen Děčínské koalice pro pěší a cyklistickou dopravu Martin Zíka.

Českobudějovická pobočka Arniky se představí na Ekotrhu, který se koná 22. září od 8 do 18 hodin na náměstí Přemysla Otakara II. Zájemci se tu seznámí nejen s novinkami a zajímavostmi z činnosti Arniky, ale budou moci také podpořit novou petici Člověk a voda – za lepší zacházení s vodou a prohlédnout si výstavu, která představuje vodní ekosystémy.

V Praze se návštěvníci sobotního festivalu „Zažít město jinak“ dozvědí u infostánku Arniky aktuality týkající se územního rozvoje Prahy a aktivit pražských nevládních organizací, které se tímto zabývají. Budou si zde moci zakoupit publikace týkající zeleně v metropoli, například Příběhy pražských stromů a parků a lidí, kteří je chrání nebo Stav a vývoj zeleně v Praze. Mohou soutěžit o hodnotné ceny a získají tu i další informační materiály, vtipné samolepky podporující ochranu stromů a jiné propagační předměty Arniky. Také budou mít možnost podpořit připomínky sdružení Arnika ke konceptu nového územního plánu a v rámci bezplatného ekoporadenství Arniky dostat odpověď na své otázky.

Sledujte nás:

Přehled zpráv emailem

captcha