Arnika: Spolana se konečně přestala tvářit ekologicky

30.8.2002 - PRAHA/NERATOVICE | Novinky
Chemička Spolana Neratovice se konečně přestala tvářit jako firma ohleduplná k životnímu prostředí a přestala používat značku "Responsible Care" (Odpovědná péče), kterou jí již dříve udělil Svaz chemického průmyslu.
Chemička Spolana Neratovice se konečně přestala tvářit jako firma ohleduplná k životnímu prostředí a přestala používat značku "Responsible Care" (Odpovědná péče), kterou jí již dříve udělil Svaz chemického průmyslu. Podle zprávy ČTK se UNIPETROL, který Spolanu ovládá, k tomuto kroku rozhodl až po silné kritice ekologů. „Po tom všem, jak se vedení Spolany dosud chovalo k veřejnosti, je s podivem, že se značky Responsible Care skutečně odhodlalo vzdát. To měla Spolana udělat už dávno. Používání Responsible Care je jen reklamním trikem chemického průmyslu, aby vypadal lépe v očích veřejnosti. Pokud Spolana značku získá v novém řízení, jak se chce pokusit, bude to jen potvrzení její bezcennosti“ uvedl mluvčí ARNIKY Marek Jehlička.

RNDr. Jindřich Petrlík, vedoucí programu Toxické látky a odpady sdružení Arnika přivítal, že se Spolana konečně rozhodla zveřejnit skutečné informace o tom, kolik a jakých chemických látek uniklo z jejího areálu do ovzduší a vody během povodní. „O tyto informace jsme vedení podniku žádaly již začátkem minulého týdne. Na naši žádost dosud nikdo nereagoval. Doufáme, že nyní už řekne vedení firmy pravdu,“ sdělil Petrlík.

Banner-stika

Sledujte nás: