Články

Arnika Uherské Hradiště

Pobočka pro Zlínský kraj, sídlící v Uherském Hradišti je nejmladší pobočkou Arniky.  Směřování pobočky souvisí především s programem Toxické látky a odpady. Uherskohradišťská pobočka je jedním z pěti míst poskytující informace v problematice toxických látek ve zdravotnictví  a jejich vlivu na lidské zdraví a životní prostředí. V otázkách ohrožení životního prostředí či lidského zdraví poskytujeme poradenství občanům, občanským sdružením i obcím. Podílíme se také na celorepublikových kampaních Arniky (Člověk a voda) a pořádáme informační akce pro veřejnost.

Naše pobočka prozatím hledá vhodné prostory. Obracejte se na nás, prosím dočasně pouze e-mailem.

Kontakt: RNDr. Marcela Klemensová: marcela.klemensova@arnika.org

 

Historie 

denzemeUHVznik pobočky v roce 2010 byl iniciován kampaní Člověk a voda, v rámci které proběhl sběr podpisů pod petici Za lepší zacházení s vodou.

V říjnu 2010 byla uspořádána ve Zlíně tisková konference k vyhlášení žebříčků největších znečišťovatelů Zlínského kraje.

V březnu 2011 se Uherskohradišťská pobočka přidala k poradenským místům zaměřených na problematiku toxických látek ve zdravotnictví.

V dubnu 2011 byl uskutečněn první infostánek ke Dni Země na Masarykově náměstí v rámci Ekojarmarku.

Po celý duben a počátek května pak byla v Městské knihovně BBB ke zhlédnutí výstava Voda v krajině.  

V červenci 2011 byla prezentována Uherskohradišťská pobočka Arniky na festivalu Dny lidí dobré vůle na Velehradě.

DSC07990

V listopadu 2011 byla spuštěna Petice za zachování aleje na břehu řeky Moravy

http://arnika.org/petice-za-zachovani-aleje-na-brehu-reky-moravy

V únoru 2012 jsme spolu s o.s Chraňme zeleň uspořádali happening "Nepulte, posuňte" za záchranu lipové aleje na břehu řeky Moravy (ke slepému ramenu Kobylica), na kterém jsme zástupcům města Uherské Hradiště krom symbolického přepůleného marcipánového stromu, předali petici za její zachování podepsanou téměř tisícovkou lidí.

http://arnika.org/zachovani-aleje-na-brehu-moravy-si-preje-tisicovka-obcanu 

hepacUH3

P7050335-1

P7050360-1

 

 

 

 

 

 

arnikaUH

V březnu 2012  Arnika představila svou práci i spolupráci s o.s. Chraňme zeleň na večeru věnovaném stromům v Café Portál, kde proběhla vernisáž krásných maleb Petra Morese a fotografií JanaŠkráška. Na akci byla také možnost shlédnout dokument ČT týkající se ochrany alejí a animovaný film "Muž, který sázel stromy". Hojná účast ukázala, že hradišťákům není ochrana stromů zcela cizí.

arnikaUH2

 

P7050345-1

V dubnu 2012 proběhl ku příležitosti Dne Země infostánek na Masarykově náměstí. Arnika informovala především o nové kampani Nespaluj, recykluj! a sbírala podporu kampani Nenechme se vybagrovat! Spolu s přáteleným sdružením Chraňme zeleň jsme informovali místní občany o kauze kácení podél řeky Moravy.

P1120078

P1120073

Banner-stika

Sledujte nás: