Arnika zítra oslaví svátek Země se stromy a s vodou

29.4.2011 - PRAHA | Novinky
Při příležitosti oslav Dne Země na Toulcově dvoře si zítra, 30. dubna, lidé budou moci koupit od Arniky originální skleněný šperk a přispět tak k ochraně stromů před kácením. U stánku Arniky se bude také soutěžit v kvízu o vodě a návštěvníci se dozvědí o tom, proč je třeba dobře zacházet s vodou v krajině a podpořit petici Člověk a voda.
Voda a stromy spolu souvisí tak, jako vše v přírodě. Stromy pomáhají zadržovat vodu v krajině - jejich koruny chrání půdu před vysoušením, jejich kořeny zase před erozí.Průduchy v jejich listech regulují vlhkost vzduchu a spolutvoří malý koloběh vody ve městě i v krajině.

Originální šperky z vinutých skleněných perlí, jež vytváří Veronika Havrlíková, odrážejí nejen krásu a význam stromů, ale především jsou připomínkou toho, že nesmíme ztrácet stromy z očí. Lidé si u stánku Arniky budou moci nejen vybrat šperky, ale také se od jejich autorky dozvědět podrobnosti o jejich výrobě i tom, proč se Veronika Havrlíková rozhodla jejich výrobou pomoci ochraně stromů. 
Na výběr jsou čtyři druhy stromů ztvárněných do přívěsků: břízy s křišťálovou korunou, jabloně jako stvořené pro každou Evu, hlohy s mnoha růžovými kvítky nebo vysoké štíhlé topoly. Lidé si mohou zvolit dvě velikosti přívěsků - větší přívěsky jsou navázány pomocí ozdobných uzlů na lakované nebo přírodní kůži, menší přívěsky, navlečené na tenkém drátku, zdobí organzová stužka. Velké stromové přívěsky stojí 800 Kč, menší přívěsky zájemci pořídí za 500 Kč. Polovina z ceny každého šperku je určena pro sbírku Zachraňme stromy. Kupující tak získají jak jedinečné umělecké dílo vytvořené s láskou k lidem i ke stromům, tak dobrý pocit z podpory aktivit na ochranu stromů ve městech a v krajině.

U stánku Arniky se zájemci také dozvědí vše o tom, čemu se toto sdružení věnuje, budou si zde moci zakoupit nové publikace a získat i další informační materiály. Jsou připraveny také soutěže a veselé kvízy pro děti. 
Oslavy Dne Země na Toulcově dvoře v Praze proběhnou zítra, v sobotu 30. dubna, od 10 do 18 hodin. 
Podrobnosti o špercích:
Podrobnosti o kampani Člověk a voda - za lepší zacházení s vodou
O oslavách Dne Země na Toulcově dvoře:

Banner-stika

Sledujte nás: