ARNIKA zprovoznila stránky o povodních a ekologických haváriích

21.8.2002 - PRAHA | Novinky
Program Toxické látky a odpady ekologického sdružení ARNIKA dnes zprovoznil internetové stránky "Povodně 2002 a ekologické škody". Stránky budou sloužit jako monitor zjišťovaných důsledků toxického znečištění způsobeného během katastrofálních povodní, které postihly v půli srpna 2002 Českou republiku. "Jejich obsah nám, jak doufáme, pomohou vytvářet sami občané, kteří se při likvidaci důsledků povodní budou setkávat s toxickým znečištěním. K němu by často nemuselo dojít, pokud by se například management podniků jako Spolana choval zodpovědněji. Předpokládáme, že se podaří pomoci také najít zatoulané vysoce nebezpečné chemikálie v sudech, které mohly uplavat z našich chemiček na Labi a Vltavě," vysvětlil naplňování stránek Ing. Milan Havel ze sdružení ARNIKA.

Program Toxické látky a odpady ekologického sdružení ARNIKA dnes zprovoznil internetové stránky "Povodně 2002 a ekologické škody" Stránky budou sloužit jako monitor zjišťovaných důsledků toxického znečištění způsobeného během katastrofálních povodní, které postihly v půli srpna 2002 Českou republiku. "Jejich obsah nám, jak doufáme, pomohou vytvářet sami občané, kteří se při likvidaci důsledků povodní budou setkávat s toxickým znečištěním. K němu by často nemuselo dojít, pokud by se například management podniků jako Spolana choval zodpovědněji. Předpokládáme, že se podaří pomoci také najít zatoulané vysoce nebezpečné chemikálie v sudech, které mohly uplavat z našich chemiček na Labi a Vltavě," vysvětlil naplňování stránek Ing. Milan Havel ze sdružení Arnika.

Stránky nemají sloužit jen jako hlásná trouba zubožení životního prostředí podél Vltavy a Labe, ale jejich prostřednictvím sesbírané poznatky bude program Toxické látky a odpady předávat Ministerstvu životního prostředí ČR a bude dohlížet na další prošetření zvláště závažných případů. „Rádi bychom také zprostředkovali zajištění odborné pomoci. Chceme zabránit tomu, aby bahno znečištěné toxickými chemikáliemi skončilo tam, kde nemá, a stalo se tak do budoucna zdrojem dalších úniků toxických látek,“ doplnil vedoucí programu Toxické látky a odpady, RNDr. Jindřich Petrlík.

Minimalizace rizik plynoucích z likvidace toxického znečištění způsobeného během povodní a po nich se tak stala další náplní kampaně "Budoucnost bez jedů" vedené sdružením ARNIKA. Zahájit tento projekt nám umožňuje grant holandské nadace DOEN.

Zprávy, o nichž si myslíte, že by neměly na stránkách "Povodně 2002 a ekologické škody" chybět, můžete posílat na adresy cepo@arnika.org a toxic@arnika.org.

Doplňující informace:

Banner-stika

Sledujte nás: