Budoucnost bez jedů hledá nová fotosoutěž

5.6.2014 - ČESKÁ REPUBLIKA | Tiskové zprávy
Fotografie z roku 2011 na podporu ostravské akce "Nechte se vyfotit pro lepší ovzduší!"
Foto: Renata
Krátkým příběhem zahajuje sdružení Arnika zbrusu novou fotosoutěž o životním prostředí. Současnosti se někdy říká „Doba plastová". Mnoho lidí si v topné sezoně při pohledu z okna a hlubokém nádechu často říká „No jo, zase ten Můj soused komín". „Jak žít dobře, zdravě a ekologicky šetrně", když při toulkách okolo rybníků a řek nejeden přemítá, jestli to, na co kouká, je „Voda živá nebo voda mrtvá". Lidé však stále žijí „Aktivně pro přírodu a životní prostředí" a svým známým se chlubí „Takhle kompostuju já". Jmenuje se „Budoucnost bez jedů" a podrobnosti najdou zájemci na webu http://budoucnostbezjedu.cz/fotosoutez.

„Příběhem zároveň říkáme, v jakých soutěžních kategoriích mohou lidé soutěžit. Fotografickou soutěží se snažíme postihnout podstatnou část zdrojů, ze kterých k nám může proudit znečištění, ale zároveň optimisticky poukázat na pozitivní příklady. Lidé musí mít právo vědět, jaké exhalace je mohou ohrožovat z nedalekých komínů, co kdo vypouští do našich řek nebo jaké toxické látky do jejich domovů docestovaly s platovými výrobky," popisuje soutěž koordinátor Kamil Repeš. Výherci získají aktualizované vydání knihy Jak žít dobře, zdravě a ekologicky šetrně, diváckým bonusem bude magnetický hlavolam.

Zájemci mohou soutěžit v následujících kategoriích:
• Můj soused komín
• Voda živá – voda mrtvá
• Doba plastová
• Aktivně pro přírodu a životní prostředí
• Takhle kompostuju já
• Jak žít dobře, zdravě a ekologicky šetrně

Každý může poslat maximálně 6 fotek. Zda přihlásí jednu do každé ze šesti kategorií, všech šest do jedné kategorie nebo je namixujete jinak, je zcela na autorce či autorovi. Jedna fotka by neměla přesáhnout velikost tří megabytů a v předmětu přihlašovacího e-mailu nechť stojí „Fotosoutěž Budoucnost bez jedů" a připojit je potřeba i jméno a příjmení přihlašujícího. Fotky je možné posílat až do 31. srpna. „V každé kategorii pak odborná porota vybere nejzajímavější fotografii, diváckou cenu pak získá fotka s nejvíce lajky na facebookové stránce Arniky," dodává Repeš.

Fotosoutěž je podpořena Zastoupením Evropské komise v České republice a probíhá v rámci projektu „Máme právo vědět aneb Budoucnost Evropy bez jedů".

 

zastoupeni-EK-v-CRrok obcana evropska komise

  • Tiskový mluvčí: Vratislav Vozník, vratislav.voznik@arnika.org, tel. 222 781 471, 606 727 942

Banner-stika

Sledujte nás:
kniha Jak žít dobře
Objednejte si rozšířené vydání praktického průvodce při každodenním rozhodování za příznivou cenu.…
183 Kč Vstoupit do e-shopu