Budoucnost bez jedů ve Zlíně

20.6.2001 - ZLÍN | Tiskové zprávy
Děti Země ve Zlíně se připojily k celostátní kampani "Budoucnost bez jedů". V jejím rámci uspořádaly dnes 7. května v prostoru před hlavní branou Svitu od 11 do 16:30 podpisovou akci pod stejnojmennou petici. Její požadavky směřují především k uzákonění práva na informace o toxických látkách prostřednictvím tzv. integrovaného registru znečišťování a ratifikaci nové Stockholmské úmluvy o tuctu toxických látek (např. dioxinech, DDT či PCB).
Podpisové archy petice "Budoucnost bez jedů" adresované především poslancům Parlamentu ČR schvalujícím potřebné zákony a ratifikaci úmluvy mají možnost další zájemci získat u Dětí Země anebo na webovských stránkách na adrese http:///bezjedu. Infostánky s peticí probíhají nebo již proběhly na začátku května také v Olomouci, Jeseníku, Praze, Berouně anebo v Bílině.

Svůj podpis pod petici již připojila řada významných osobností: například zpěváci a skladatelé Jiří Dědeček, Jaroslav Hutka, Vladimír Merta, Jana Lewitová a Jan Vodňanský, spisovatelka Tereza Boučková, psycholog Slavomil Hubálek, herec Petr Vacek, ekologové a zoologové Dalibor Povolný, Karel Hudec. V petičním výboru je vedle zástupců programu Odpady a toxické látky Dětí Země také jaderný fyzik Doc. Dr. Čestmír Jech, CSc.

Budoucnost bez jedů na Zlínsku

Kampaň "Budoucnost bez jedů" je pro Zlínský kraj s mnoha průmyslovými podniky důležitým projektem. "Díky zavedení integrovaného registru znečišťování budou moci obyvatelé našeho kraje daleko snáze získat informace o znečištění vypouštěném průmyslovými podniky," řekl jeden z koordinátorů celostátního projektu Jan Habart, člen zlínské pobočky Dětí Země. Několik jednotlivců a Děti Země Zlín požádali v minulém roce o informace o nebezpečných látkách sedm průmyslových podniků na Zlínsku a Kroměřížsku. "Chtěli jsme si tak ověřit připravenost podniků na otevřené informování veřejnosti o toxických látkách, které používají ve výrobě anebo vypouštějí do prostředí," říká vedoucí zlínské pobočky Dětí Země Jaroslav Valůch a doplňuje, "Podobná akce proběhla ve více regionech České republiky. Ukázalo se, že některé firmy nebudou mít s novým zákonem problém, zatímco jiné zůstávají u prázdných proklamací o otevřené politice vůči veřejnosti."

Banner-stika

Sledujte nás:
kniha Jak žít dobře
Objednejte si rozšířené vydání praktického průvodce při každodenním rozhodování za příznivou cenu.…
183 Kč Vstoupit do e-shopu