en ru

ČIŽP zahájí správní řízení s Reanem

8.7.2002 - LYSÁ NAD LABEM | Tiskové zprávy
Oblastní inspektorát Praha České inspekce životního prostředí (ČIŽP) zahájí správní řízení s firmou Rean, která provozuje spalovnu nebezpečných odpadů v Lysé nad Labem.
Rean totiž opakovaně v únoru a v březnu tohoto roku odmítl podat ARNICE informace o toxických látkách, které vypouští do ovzduší a o opatřeních ke snížení emisí. Podle zákona však firma byla povinna tyto informace na požádání poskytnout. Protože se tak nestalo, stěžovala si ARNIKA na postup Reanu České inspekci životního prostředí. Ta nakonec uznala stížnost za oprávněnou. „Doufáme, že Rean bude potrestán dostatečně tvrdou pokutou. Ta by se měla stát výstrahou i pro ostatní znečišťovatele životního prostředí, kteří se zdráhají informace poskytovat,“ řekl mluvčí ARNIKY Marek Jehlička.

Ten dále upozornil, že o dalším osudu spalovny bude jednat zastupitelstvo Lysé na svém mimořádném zasedání 17. července. Zastupitelé by měli rozhodnout, zda Rean navrhnou do konkurzu či nikoliv. „Zastupitelé by měli zvednout ruce pro konkurz. Svojí benevolencí město umožňovalo Reanu pokračovat v činnosti již dlouho a nyní by si mělo říci o své peníze důrazněji. Konkurz by samozřejmě znamenal přinejmenším dlouhodobé zastavení provozu spalovny, což by většina obyvatel Lysé velmi uvítala,“ dodal vedoucí kampaně Budoucnost bez jedů RNDr. Jindřich Petrlík ze sdružení ARNIKA.
Sledujte nás:

Přehled zpráv emailem

captcha 
kniha Jak žít dobře
Objednejte si rozšířené vydání praktického průvodce při každodenním rozhodování za příznivou cenu.…
183 Kč Vstoupit do e-shopu