Cyklojízda na podporu petice „Stop spalovně Mělník“ vyráží v sobotu ze Štětí

10.4.2018 - HORNÍ POČAPLY | Tiskové zprávy
Výlet na kole vyráží ze Štětí už tuto sobotu
Zdroj: pixabay.com
V sobotu 14. dubna vyrazí iniciativa STOP spalovně Mělník na kole s petičními archy po okolních obcích. Rodinná cyklojízda zamíří ze Štětí do Mělníka po cyklostezce kolem elektrárny v Horních Počaplech, v jejímž areálu ČEZ výstavbu obří spalovny chystá. Start je naplánován ve 14 hodin ve Štětí na Novém náměstí před obchodem Tesco.

„Vyrazme v sobotu společně na kole a ukažme, že spalovnu odpadů skutečně nechceme. Vždyť nejlepší je předcházet vzniku odpadu. Spalování je naopak brzdou třídění, kompostování a do našeho kraje přinese pouze další znečištění,“ vybízí Hana Beranová z iniciativy STOP spalovně Mělník.

Odpůrci mělnické spalovny upozorní, jaké problémy nový zdroj znečištění obyvatelům okolních obcí přinese. Na poslední zastávce v Mělníku pak budou v petičním stánku k dispozici petiční archy pro sběr nových podpisů a informační letáky s aktuálními informacemi. Zástupci petičního výboru budou připraveni odpovídat na dotazy ohledně problematiky spalovny.

„Je vidět, že lidem z Mělnicka není výstavba spalovny lhostejná. O tom jsme se mohli přesvědčit nedávno, kdy občané z Horních Počapel a Dolních Beřkovic předali petiční archy se třemi tisíci podpisy proti spalovně premiéru Andreji Babišovi při jeho návštěvě mělnické elektrárny. Jsem si jist, že další podpisy budou přibývat,“ dodává Jindřich Petrlík z Arniky, člen petičního výboru.

Cyklojízda je vhodná pro rodiny s dětmi, bruslaře i pejskaře. Zájemci se mohou kdykoliv přidat během zastávek v jednotlivých obcích.

 

Plán jízdy
13:45 – sraz ve Štětí na Novém náměstí před Tescem
14:00 – start
14:30 – zastávka v Horních Počaplech na náměstí před Kulturním domem
15:00 – krátká zastávka v Křivenicích v ohybu cyklostezky
15:30 – zastávka v Beřkovicích v zahrádce restaurace Na Knížecí, půlhodina na občerstvení
16:30 – zastávka ve Vlíněvsi před Multifunkčním domem (u autobusové zastávky)
17:00 – příjezd do Mělníka k petičnímu stánku se spoustou aktuálních informací

  • Tiskový mluvčí: Jiří Kaňa, jiri.kana@arnika.org, +420 606 727 942

Banner-stika

Sledujte nás:
kniha Jak žít dobře
Objednejte si rozšířené vydání praktického průvodce při každodenním rozhodování za příznivou cenu.…
183 Kč Vstoupit do e-shopu