Cyklozávod Tour de aleje 2018

12.7.2018 - PŘIBYSLAV/ Vysočina | Akce
MONIKA PAVLOVIČOVÁ
Letní cyklozávod a cyklojízda na podporu obnovy alejí v České republice Sportovci, rodiny s dětmi nebo milovníci přírody šlápnou do pedálů a podpoří stromy kolem cest. V sobotu 14. července se u Přibyslavi podruhé uskuteční Tour de aleje pořádaná spolkem Arnika, během které odstartuje benefiční závod i pohodová rodinná vyjížďka. Účastníci se projedou krásnými alejemi a dozví se o významu stromořadí pro naše životní prostředí. Pro děti jsou připravené hry, soutěže nebo lezení do stromů.  

Tour de aleje není Tour de France, ale letní pohodová jízda na podporu ochrany stromů a alejí. Trasa vede krásnými a památnými alejemi a cestou se dozvíte o stromech a jejich obyvatelích, zašplháte si do větví s odborníky a kromě "do těla" si můžete dát pod korunami stromů světelnou masáž. Děti čekají soutěže a pestrý program z dílny místních spolků a partnerských organizací.

CYKLOZÁVOD

Nadšenci pro přírodu a zároveň milovníci adrenalinu mohou za aleje šlápnout v čipově měřeném závodu na trase: Přibyslav - Žižkovo Pole - Železné Horky - Jitkov - Střížov - Příjemky - Bílek - Sobíňov - Nové Ransko - Staré Ransko

Start: Přibyslav sportovní hala 11:00

Cíl: Žižkova mohyla/ Havlíčkova Borová/ Rybník Řeka

TRASA ZÁVODU:

Trasy jsou rozdělené podle věkových a výkonnostních kategorií:

1) mini trasa 3,5km (CÍL Žižkova mohyla)

Mapa trasy

2) junior/senior trasa 11km (CÍL náměstí Havlíčkova Borová)

Mapa trasy

3) machr trasa 30km (CÍL rybník Řeka)

Mapa trasy

* machr trasa je měřena čipovou časomírou

CYKLOJÍZDA

Milovníci přírody a příznivci ochrany stromů a alejí si mohou vyjet na projížďku po cyklotrase K. H. Borovského, kde nabízíme možnost zábavně-vzdělávacích zastavení a setkání s odborníky. Jak se pečuje o památnou alej a šplhá do korun ukáží ostřílení arboristé ze Společnosti pro zahradní a krajinářskou tvorbu. V Havlíčkově Borové nás bude  čekat pohádkové "zelené srdce Česka" od MAS Havlíčkův kraj. Jak vznikl útvar Ranská jezírka přiblíží správa CHKO Žďárské vrchy a další aktivity představí Arnika, AutoMat a ČSOP Chotěboř a místní pamětníci.

Sraz: Přibyslav koupaliště (nad sportovní halou) 11:10

Délka trasy: 20, 5km (3,5km mini)

 Cíl: Žižkova mohyla/ Rybník Řeka

- jízda není součástí závodu

- na trase využijte vyznačené zastávky, kde jsme pro Vás připravili zajímavý program

- průjezd cyklotrasou je individuální a je možné se kdykoliv odpojit

Mapa zastávek

TdA peloton Zizkovo pole3 web

POJEĎTE S NÁMI I VY!

více info a registrace na: http://aleje.org/tour-de-aleje

Banner-stika

Sledujte nás: