David Černý


ANKETA: Jaká bude Praha?


DavidCerny

David Černý

výtvarník, laureát Ceny Jindřicha Chalupeckého, autor  "trabantu na nohách" Quo vadis, Růžového tanku, Miminek - Babies na Žižkovském vysílači, Entropy aj.


1/ Souhlasíte s podobou nového územního plánu Prahy?

Priznam se, ze sem ho jeste nevidel, ale napriklad snahy prahy 5 o zmenu divcich hradu na stavebni pozemky zadaji verejnou popravu toho tlustocha.

Ale bohuzel, jak vidim to co se prosazuje tak mam v podstate hruzu ze zmen, nebot doposavad byli skoro vzdy k horsimu. 

2/ Souhlasíte s tím, aby developeři dostali výjimku až na tři sta projektů, které se schválí bez veřejné diskuse ve zrychleném režimu změn starého územního plánu?

Pravdepodobne dalsi zmrdovitost a korupce...

3/ Rozhoduje vedení města o budoucnosti Prahy zodpovědně vůči našim potomkům?

Tak tuto otazku povazuju spis za smesnou. Bohuzel vedeni mesta v tento moment rozhoduje zodpovedne leda vuci svym potomkum, tj snazi se je zajistit na mnoho generaci dopredu.

4/ Kterou pražskou stavbu vzniklou po roce 1989 považujete za nejzdařilejší a proč?

Knihovnu od Kaplickeho. A  F. Gehry. 

5/ Jak by podle Vás měla Praha vypadat v roce 2020?

No, jak by mela vypadat je bohuzel irelevantni. Ale mam strach ze vypadat bude tak, ze se zpetinasobi pocet kasin a bordelu, cely centrum bude jedno velky trziste s ruskejma babuskama a sklem, to vse zcela ucpany vsude se deroucima autama,  v dejvicich  a na vinohradech uz budou zase nazvy ulic v azbuce, prezident paroubek na primatora dosadi kamose kocku. Mozna jsem trochu skeptik...