en ru

Den Země v Havířově bude poprvé s Arnikou

25.4.2012 - HAVÍŘOV | Tiskové zprávy
Obyvatelé Havířova mají nové místo, kam se obrátit s dotazy ohledně ochrany životního prostředí

Jak omezit množství toxických látek v domácnosti i v našem okolí, ale i s obecnějšími dotazy na téma životního prostředí poradí nyní občanům Arnika ve své nové pobočce v Havířově. Poprvé se představí v pátek 27. dubna na oslavách Dne Země na náměstí Republiky. U infostánku Arniky se lidé seznámí se současnými aktivitami Arniky i s výsledky její dlouhodobé činnosti. Budou moci podpořit například petici za lepší nakládání s odpady Nespalujme, recyklujme či kampaň Nenechme se vybagrovat. Infostánek Arniky bude na náměstí u kyvadla od 8:30 do 16:30. Lidé se u něj budou moci setkat i s vedoucím nové havířovské pobočky Janem Nezhybou, který dosud působil v občanském sdružení Občané proti spalovně.

V práci nové pobočky naváže i na aktivity týkající se plánované spalovny v Karviné. Arnika v Havířově bude tuto kauzu i nadále sledovat. „Při současném stavu v regionu jsem uvítal možnost vzniku místní pobočky sdružení Arnika. Náš kraj je díky své historii i charakteristice prakticky nevyčerpatelnou studnicí palčivých témat k řešení. Od problematiky znečištěného ovzduší přes odpadovou politiku až k ekologickým zátěžím, kterých má náš kraj skutečně mnoho, například notoricky známé „ostravské laguny" či diskutabilní úložiště popílku v Dolní Suché. Věřím, že ve spolupráci s ostravskou pobočkou Arniky a jejími zkušenými pracovníky se nám podaří přispět ke zlepšení zdejší situace," vysvětluje Jan Nezhyba, čemu se Arnika v Havířově bude věnovat. „Rád bych zde lidem napomohl pochopit, jak důležitou roli má zachování zdravého životního prostředí pro budoucí generace a jak alarmující je stav v našem regionu. Osobně je pro mne obrovskou satisfakcí možnost nabídnout lidem možná řešení," dodává Jan Nezhyba.

Pobočku Arniky najdou Havířované na adrese Selská 1329/43 přímo nad restaurací „Balon". Pro veřejnost bude otevřena každý pátek od 9:00 do 15:00 či po telefonické nebo e-mailové dohodě jakýkoli jiný den. Kontakty jsou uvedeny na internetových stránkách http://arnika.org/arnika-havirov.

Pobočka Arniky v Havířově je stejně jako její pobočky v jiných městech v ČR součástí ekoporadny Arniky. Činnost ekoporadny sdružení Arnika je zaměřena zejména na problematiku ochrany vod a vodních toků, toxické látky a odpady, životní prostředí měst, kácení stromů, právo na informace a účast veřejnosti v rozhodování. „Naši ekoporadci dokáží poskytnout informace o vlivu toxických látek, nasměrovat občany na kompetentní úřad nebo například pomoci založit občanské sdružení," říká Martin Skalský, vedoucí Centra pro podporu občanů sdružení Arnika.

O pobočce:
http://arnika.org/arnika-havirov

O ekoporadně Arniky:
http://arnika.org/ekoporadna

  • Tiskový mluvčí: Vratislav Vozník,vratislav.voznik@arnika.org, tel. 222 781 471, 606 727 942
Sledujte nás:

Přehled zpráv emailem

captcha 
kniha Jak žít dobře
Objednejte si rozšířené vydání praktického průvodce při každodenním rozhodování za příznivou cenu.…
183 Kč Vstoupit do e-shopu