Členové Arniky a ČSOP Studénka v Poodří vysadí na jaře další hrušně a duby

12.3.2020 - BARTOŠOVICE | Tiskové zprávy
Foto: Vendula Šmoldasová, Arnika
V sobotu 14. března od 9 hodin proběhne výsadba, tentokrát v Bartošovickém luhu.

„Hrušně i duby jsou dlouhověké dřeviny dožívající se stovek let. Za několik let se s místními sejdeme pod korunami ke sběru hrušní, ze kterých budeme vyrábět tradiční povidla a další dobroty. V kmenech se časem také vytvoří dutiny a v nich najde domov chráněný brouk páchník a vzácní ptáci nebo netopýři,“ říká Marcela Klemensová z Arniky.

Loni Arnika a ČSOP Studénka se žáky místních základních škol, hasiči a dobrovolníky už vysadily 360 mladých dubů a hrušní. Za nejvíce vysazených stromů spolky a neziskovými organizacemi Arnika získala Zlatý rýč, který ji udělila iniciativa Sázíme budoucnost.

Výsadba je součástí pětiletého projektu s názvem Ochrana páchníka hnědého v EVL Poodří. Arnika do roku 2023 v Poodří vysadí více než 1500 stromů. Spolek na projektu spolupracuje s členy z ČSOP Studénka, Ostravskou univerzitou a polskou Fundacja Ekorozwóju.


 life    MZP   Natura2000    arnika aktual       CSOP     OSTRAVSKA-UNIVERZITA-horizontalni-tyrkysove     FER LOGO

Projekt Ochrana páchníka hnědého v Evropsky významné lokalitě Poodří (č. LIFE 17 NAT/CZ/000463, celkový rozpočet 954.012 Eur) je financován z programu LIFE Evropské unie a Ministerstvem životního prostředí ČR.

  • Tiskový mluvčí: Jiří Kaňa, jiri.kana@arnika.org, +420 606 727 942

Banner-stika

Sledujte nás:
kniha Jak žít dobře
Objednejte si rozšířené vydání praktického průvodce při každodenním rozhodování za příznivou cenu.…
183 Kč Vstoupit do e-shopu