Články

Zdravotnictví a toxické látky

Vítejte na stránkách věnovaných problematice výskytu rizikových chemických látek ve zdravotnictví.

Komu jsou stránky určeny

  • managementu nemocnic a jiných zdravotnických zařízení, který rozhoduje zejména o vybavení organizace a nakládání s odpady
  • pracovníkům zdravotnických odborů krajských či jiných úřadů, které jsou zřizovateli nemocnic a jiných zdravotnických zařízení a které rozhodují o nákupu vybavení do příspěvkových organizací, jimiž jsou zřizovateli
  • zdravotníkům, kteří se zajímají o vedlejší dopady své práce na zdraví lidí a životní prostředí
  • ostatním zájemcům, kterým není lhostejný přístup k životnímu prostředí a chtějí se dozvídat nové věci

Jak stránky používat

Webové stránky slouží jako rozcestník informací o výskytu toxických látek ve zdravotnictví a zdravotnických odpadech, dále o možnostech eliminace rizik spojených s toxickými látkami ve zdravotnictví.

Ve stránkách se lze pohybovat buď přímo podle vertikálního menu v levé části stránky, nebo přes odkazy uvnitř textu na každé stránce, které jsou provázány s dalšími informacemi.

Stránky jsou strukturovány „od stručného ke složitějšímu", tzn. že na jednotlivých podstránkách zájemce nalezne stručný přehled k danému tématu. Z každé podstránky poté vedou odkazy buď na další stránky, kde lze nalézt podrobnosti k tématu, nebo na rozšiřující literaturu, která je často ke stažení v plné verzi. Odkazy se povětšinou otevírají v novém okně či panelu prohlížeče, takže po prostudování podrobností můžete nové okno zavřít a vrátit se zpět do původního okna, odkud jste podrobnější informace otevřeli.

Rozcestník k informacím

Pro ty, kteří jsou zde poprvé

Jste-li zde poprvé a chcete se rychle zorientovat v problematice, přečtěte si stručné souhrnné informace dostupné v informačním listu "Zdravotnictví a životní prostředí – současný stav a možnosti zlepšení".

Upozornění k obsahu stránek

Množství toxických látek ve zdravotnictví je velmi široké téma. Stránky rozhodně nepřinášejí informace ke všem environmentálním rizikům ve zdravotnictví. Shrnují ale ta zásadní a nejvýznamnější rizika. Stránky chceme postupně i nadále rozšiřovat o nové informace a aktualizovat dle nejnovějších poznatků. Rádi uvítáme vaše podněty a připomínky, jak ke stránkám samým, tak k jejich obsahu.

 


 

Stránky vznikly v rámci projektu „Řízení ekologicky šetrné nemocnice s důrazem na eliminaci toxických látek a nakládání s odpady“. Projekt byl finančně podpořen z prostředků Státního fondu životního prostředí ČR a Ministerstva životního prostředí ČR (částkou 1 987 000 Kč), Global Greengrants fund a The International POPs Elimination Network (IPEN).

SFZP

MZP

GGF

IPEN

toxické látky

Banner-stika

Sledujte nás: