Evropští odborníci na ochranu alejí se sjedou do Liberce

17.4.2019 - LIBEREC | Tiskové zprávy
Valdštejnova alej v Zahrádkách
Foto: Klára Tejmanová
Pátý ročník mezinárodní konference Aleje 2019 bude koncem dubna hostit zástupce ministerstva životního prostředí, silničáře a úředníky za účasti odborníků z celé Evropy. Diskutovat budou o systematické ochraně a obnově alejí v krajině. Konferenci pořádá spolek Arnika ve spolupráci s Krajským úřadem Libereckého kraje a polskou organizací Fundacja Ekorozwoju.

Cyklus přednášek odstartuje 25. dubna na Krajském úřadu Libereckého kraje. Přednášet budou zástupci ministerstva životního prostředí, krajského úřadu, správy a údržby silnic a odborníci na ochranu stromů. O své zkušenosti s obnovou, ochranou a údržbou alejí se podělí i zahraniční hosté z Francie, Německa, Polska, Ruska a Švédska.

Druhý den setkání bude věnován výpravě do alejí Libereckého kraje. O dobrých i špatných přístupech k ochraně alejí a stromořadí budou účastníci diskutovat  přímo v terénu – v Kočárové aleji v Raspenavě, u Albrechtic u Frýdlantu, v Kalvárii u Cvikova nebo ve  Valdštejnově aleji v Zahrádkách. 

Podívejte se na kompletní program

„Podle statistik za poslední roky převažuje kácení alejí podél cest nad výsadbou nových[ii]. Z české krajiny tak mizí levná a účinná ochrana před extrémními teplotami a suchem i naše historické dědictví. Věřím, že se společně i se zahraničními hosty shodneme na přístupech, které jsou nezbytné pro udržení stromů podél cest, kam patří,“ říká hlavní organizátorka Marcela Klemensová z Arniky.

Arnika letos konferenci připravuje ve spolupráci s Libereckým krajem, odborem životního prostředí a zemědělství Krajského úřadu Libereckého kraje a organizací Fundacja Ekorozwóju z Polska. Nad akcí převzal záštitu pan Jiří Löffelmann, člen rady pro životní prostředí, zemědělství a rozvoj venkova. 

Akci podpořila Evropská unie prostřednictvím programu LIFE+.

Logo LK barevne CMYK        FER LOGO       life

 

  • Tiskový mluvčí: Jiří Kaňa, jiri.kana@arnika.org, +420 606 727 942

Banner-stika

Sledujte nás:
kniha Jak žít dobře
Objednejte si rozšířené vydání praktického průvodce při každodenním rozhodování za příznivou cenu.…
183 Kč Vstoupit do e-shopu