en ru


I s Arnikou můžete Zažít město jinak!

20.9.2012 - PRAHA | Novinky
Obyčejná, prázdná PET lahev nebo reklamní leták - pro někoho odpad, ve skutečnosti však surovina. Vlastní eko-šperk si právě z takových materiálů budou moci vyrobit u infostánku sdružení Arnika návštěvníci akce Zažít město jinak, kteří zavítají tuto sobotu 22. září do žižkovské Bořivojovy ulice. Další příklady, jak můžeme s odpadem zacházet lépe, přiblíží výstava „Předcházej a recykluj“. Lidé budou moct podpisem petice „Nespalujme, recyklujme“ také vyzvat politiky, aby zastavili plány na megaspalovny financované z veřejných peněz.

Petici je možné podepsat i elektronicky >>

„Všimli jsme si smutného paradoxu, že spalovny jsou dnes zařazeny do kategorie obnovitelných zdrojů energie. Jenže se v nich spalují výrobky z neobnovitelných surovin. Třeba PET lahve jsou vyrobeny z ropy, která obnovitelná není. Dá se ale ušetřit tak, že prázdné lahve vyhodíte do tříděného odpadu, a po recyklaci z nich vzniknou opět PET lahve. Na takové souvislosti bychom chtěli lidi upozornit a požádat o podporu naší petice. Chceme také, aby úředníci důsledněji kontrolovali, jak spalovny nakládají s popelem a popílkem, který může obsahovat nebezpečné toxické látky, jako jsou například těžké kovy nebo dioxiny,“ přiblížil expert na odpady Milan Havel ze sdružení Arnika malou část informací, které se návštěvníci akce Zažít město jinak mohou dozvědět.

Další informace o kampani „Nespaluj, recykluj!“ >>

Ekologická organizace chce také kolemjdoucím přiblížit, co dělá pro občany Prahy. Pro zájemce budou připraveny informační materiály i s dalšími tématy, například o územním plánu Prahy, stromech, alejích, vodě v krajině apod. Dále budou ke koupi odznáčky a samolepky, jejichž koupí lidé přispějí na ochranu životního prostředí a činnost sdružení Arnika.

Akci Zažít město jinak organizuje sdružení Auto*Mat >>

Sledujte nás:

Přehled zpráv emailem

captcha