Lidé v Arnice

Ing. Jana Vitnerová

jana vitnerova190vedoucí programu Ochrana přírody
Od června 2006 pracovala v jihlavské pobočce Arniky. Pomohla zavést první poradenské místo Centra pro podporu občanů na Vysočině. Nyní působí jako vedoucí programu Ochrana přírody.

 

Narodila jsem se v roce 1964 a jsem Štírka, protože v Arnice nemohou být jenom samí krásní a mladí lidé. Dříve jsem několik let zpracovávala laboratorní rozbory pro zemědělství a potravinářství. Od roku 1993 působím v malém občanském sdružení, které se zabývá ochranou životního prostředí v našem regionu. Společně s manželem jsem se také podílela na mapování soustavy NATURA 2000.

Do Arniky jsem přišla v roce 2006. Tehdy jsem se těšila, jak budu „chránit přírodu“. Trochu mě překvapilo, že k tomu patří pídit se po podrobnostech takových věcí, jako jsou ohavné skládky nebo smrduté komíny. Nabíjí mě spolupráce s lidmi z občanských sdružení a zázemí odborných znalostí a zkušeností mých kolegů z Arniky. Moje práce je zajímavá a nepřestává mě překvapovat. Někdy jsou její výsledky dokonce vidět, například když pánové s pilou odejdou a zdravé stromy mohou zůstat v krajině.

Bydlím v Horní Cerekvi, v krásném kraji mezi Jihlavou, Pelhřimovem a Telčí. Pod lesem u louky mám osm včelstev, k tomu doma dva psy a kočku. Děti mám čtyři, ale muže jen jednoho.

Ráda komunikuji s přírodou i s veřejností. Jako vetchá stařenka bych se jednou chtěla dožít toho, že také veřejnost bude komunikovat s přírodou.

Banner-stika

Sledujte nás:
kniha Jak žít dobře
Objednejte si rozšířené vydání praktického průvodce při každodenním rozhodování za příznivou cenu.…
183 Kč Vstoupit do e-shopu