Katalog výrobků

Katalog výrobků pro šetrné papírování.

Cílem tohoto katalogu je ulehčit Vám práci při vyhledávání ekologicky příznivých výrobků pro provoz kanceláří. Konkrétně se jedná o kancelářský papír a další výrobky ze sběrového papíru. Výrobky jsou v katalogu rozděleny podle jednotlivých typů. Katalog obsahuje přehled konkrétních obchodních značek. U všech výrobků je také uveden kontakt na výrobce a má udělenou ekoznačku. Katalog je opatřen našim komentářem. Je určen školám, úřadům a menším firmám. Protože dnes tyto instituce většinu nákupů dělají přes internet, přikládáme i návod k vyhledávání těchto výrobků na internetu.

pdf Aktuální verze katalogu ve formátu pdf. 487.59 Kb

 

Vyhledávání výrobku na internetu

Při průzkumu internetových obchodů  jsme objevili zatím pouze dva, na kterých můžete snadno nalézt výrobky s ekoznačkou.

Internetový obchod společnosti ACTIVA (www.activa.cz), která umožňuje na svých stránkách vyhledávat jednak české výrobky, jednak ekologické výrobky. V katalogu  musíte zadat oblast, v které vyhledáváte (např. Papír, Balící potřeby ap.).

Internetový obchod Mefisto2000 (www.mefisto2000.cz), který umožňuje zadat do vyhledávání zkratku „ešv“ a objeví se Vám přehled výrobků s ekoznačkou.

U ostatních internetových obchodů se nám osvědčilo zadávat do vyhledavače slovo „recy“.

Podpořit výrobce recyklovaných výrobků lze i tak, že budete nakupovat přímo od nich. Vlastní internetový obchod provozují:

Firma EMBA má udělen certifikát pro hladkou lepenku vyrobenou ze sběrového papíru a výrobky z ní pro archivní systémy, krabice a pořadače – archivní krabice a boxy, pořadače, spisové desky, podložky s klipem. Firma provozuje vlastní internetový obchod – http://www.archivbox.cz/ . Výrobky nesou také označení „Krkonoše – originální produkt“ a firma má uděleno řadu dalších certifikátů - viz http://www.emba.cz

Výrobní družstvo KAMPI OFFICE provozuje chráněnou dílnu, kde pracuje 75 lidí. Družstvo vyrábí archivní krabice a boxy, odkládací mapy, závěsné desky  s rozlišovačem, rychlovazače, spisové desky, podložky s klipem, pořadače, kartónové obálky, rozdružovače, samolepící bločky (špalíčky). Firma provozuje vlastní internetový obchod - http://www.kampioffice.cz/.  

Firma KORONA LOCHOVICE je tradiční výrobce pořadačů. Její historie sahá až do roku 1825. Firma v roce 2009 začala provozovat vlastní internetový obchod na http://www.korona.cz/.            

Na závěr bych snad ještě zdůraznil, že dobré je podporovat místní výrobce. Udržitelný rozvoj má ekologický, ale i sociální a ekonomický rozměr. Nákupem českých produktů podporujete místní zaměstnanost a snižujete požadavky na přepravu. Volba ale je na Vás.