Každý může oslavit Den stromů a přispět na novou alej na Opavsku

19.10.2016 - Malé Hoštice | Tiskové zprávy
Představte si na tomto místě lipovou alej...už v sobotu se stane skutečností
Arnika / Kovalčík
Malé Hoštice – Každý rok připadá na 20. října Den stromů. I letos mají lidé možnost společně s Arnikou oslavit tento významný den a využít poslední možnosti k příspěvku na vysázení nové aleje v naší krajině. Arnika bude už tuto sobotu společně s místními obyvateli a dobrovolníky sázet čtyřicet mladých lip u obce Malé Hoštice na Opavsku. Vysazení aleje umožní především dárci, kteří přispěli (a ještě přispějí) do sbírky Lopatka pro alej. Peníze pomohou pokrýt výdaje spojené s výsadbou: pořízení kvalitních sazenic, kůlů a dalších ochranných prvků, ale i pracovního vybavení pro dobrovolníky. Za symbolických 2016 korun se dárce může stát patronem jednoho ze stromů.

„Aleje vybíhající z našich sídel a lemující silnice i polní cesty do naší krajiny rozhodně patří a proto dlouhodobě pracujeme na jejich ochraně a obnově. Tomu mají pomoci i výsadby nových nebo obnovených stromořadí s podporou Lopatky pro alej, která je součástí naší kampaně Zachraňme stromy,“ říká Marcela Klemensová, vedoucí kampaně Zachraňme stromy.

Darovat symbolickou „Lopatku pro alej“ je možné do pátku 21. října. Každý, kdo by chtěl touto cestou zanechat otisk v krajině, najde všechny potřebné informace na webových stránkách sbírky: http://arnika.org/lopatka-pro-alej.

Lidé mohou přispět konkrétními částkami, za které lze zajistit vše potřebné k výsadbě nové aleje:
190,- rýč a rukavice pro zdatného kopáče
370,- ochrana 1 stromku před silným větrem a okusem
600,- sazenice 1 stromku
970,- vysazení jednoho nového stromku vč. jeho ochrany před silným větrem a okusem
1 200,- sazenice 2 stromků
2 016,- stanete se patronem mladého stromku

Společně s novou lipovou alejí u Malých Hoštic dárci podpoří i vše co Arnika dělá pod hlavičkou kampaně Zachraňme stromy.

„Arnika se už léta snaží chránit aleje kolem cest a silnic po celé republice. Sestavujeme statistiky kácení a vysazování stromů, vyhlašujeme anketu Alej roku, natíráme vybraná stromořadí bezpečnostními reflexními pruhy, bojujeme za konkrétní aleje v ohrožení. Sbírku Lopatka pro alej pořádáme třetí rok, ale už ji vnímáme jako tradici. Umožňuje nám totiž do mapy zakreslovat nové aleje, což je další krok za ochranou stromořadí, která vysadili naši předci. Dvě aleje už se rozrůstají. Doufáme, že mnoho dalších ještě přibude,“ říká Jan Vávra, tiskový mluvčí Arniky.

  • Tiskový mluvčí: Jan Vávra, jan.vavra@arnika.org, tel. 222 781 471, 606 727 942

Banner-stika

Sledujte nás:
kniha Jak žít dobře
Objednejte si rozšířené vydání praktického průvodce při každodenním rozhodování za příznivou cenu.…
183 Kč Vstoupit do e-shopu