Komise pro dokončení Metropolitního plánu chce stihnout termín pro pořízení v roce 2020

1.3.2017 - Praha | Novinky
Foto: IPR Praha
Rada Hlavního města Prahy na začátku roku ustanovila novou komisi pro kontrolu nad dopracováním tzv. Metropolitního plánu. Složení komise částečně vychází z letní "recenzní skupiny" náměstkyně Kolínské. Komisi předsedá primátorka Krnáčová, místopředsedkyní je náměstkyně a zmocněná zastupitelka pro územní plán Petra Kolínská.

Nově zřízená komise pro dokončení Metropolitního plánu Prahy poprvé zasedala 27. ledna, další setkání se uskutečnilo 10. února. Jako svoji hlavní ambici komise označuje držet termín pro pořízení nového plánu v roce 2020, jak ukládá stavební zákon. Už nyní je ale jasné, že přípravy Metropolitního plánu jsou ve skluzu, a tlak na dodržení původního termínu znamená mnoho rizik. Vedle nedostatečné účasti veřejnosti i městských částí to je i nebezpečí nekvalitního dopracování jednotlivých kapitol plánu.

Jedno z takových rizik je například stanovení termínu pro odůvodnění tzv. krycích listů, které má být dokončeno už letos na jaře. Harmonogram již nepočítá s jednáním s městskými částmi, naopak ze zveřejněných zápisů jednání komise je patrné, že součástí bude pořizování územních studií. Mezi podstatné informace vzešlé z dosavadních jednání patří také zřízení úložiště podkladů k Metropolitnímu plánu, anebo explicitní snahy člena komise Martina Krupauera o rozšiřování stavební kapacity Prahy. Krupauer je přitom spojený s některými kontroverzními stavebními projekty (čtěte například zde>>>, zde>>> anebo zde>>>).

Komise má dále zasedat jednou měsíčně až do konce roku 2017. Jednání budeme s Arnikou i nadále sledovat. Zápisy z jednání se zvýrazněnými důležitými pasážemi si můžete stáhnout v příloze.

Banner-stika

Sledujte nás: