en ru

Koupací den 2011

na_balvanuLetošní Mezinárodní den koupání v řekách oslaví společně s Arnikou desítky lidí na různých místech v Čechách i na Moravě. Naši spolupracovníci, kteří pořádají jednotlivé akce, jsou tvůrčí lidé. Proto se na každém místě odehraje něco jiného. Všude ale v neděli 10. července v 15 hodin odpoledne budou lidé v těsném kontaktu s řekou.   

 

  

Praha - Bráník

Na travnatém břehu Vltavy se dá také prožít příjemné odpoledne. Chystáme pro vás kvízy, hry a hudbu s vodou a o vodě, a kromě grilované zeleniny i ochutnávku prioritní kampaně Arniky Člověk a voda. Podrobnosti najdete v akcích.

thumb_BigJumpDCLogoDěčín

Zdejší pobočka Arniky a její spolupracovníci připravují pestré odpoledne s podtitulkem Love Labe. Nabitý program slibuje hodně hudby, hodně malování, módu, čaje i promítání. Písek na opravdovou pláž dodalo loni samo Labe, o pohodu se postarají účastníci. Plakát ke stažení pdf

Brno

Koupací den u řeky Svratky pořádá Rezekvítek Brno, ekologický institut Veronica a Koalice pro řeky. Program začne vycházkou. Na cestě proti proudu řeky budou účastníci moci diskutovat s odborníky obrněnských řekách a čistotě jejich vod, a také o povodních a jejich významu pro krajinu a život člověka.Na koupališti Riviéra čeká na všechny společné koupání, jamování a piknik. Vtipné nebo retro koupací oděvy vítány!

Lysá nad Labem

Ve veslařském klubu Litol začíná program již ve 13:30. Příchozí uvidí ukázky záchranných technik a závody posádek dračích lodí. Již tradiční soutěž o nejoriginálnější koupací oblek doplní letošní novinky - soutěže o nejhezčí klobouk a nejzajímavější sluneční brýle. Koupací den v Lysé nad Labem pořádá již podesáté občanské sdružení Lysin ve spolupráci s veslařským klubem, dobrovolnými hasiči a Městským úřadem. Více se dozvíte z pořadatelského plakátu.

Mělník

Koupací den zde pořádají na soutoku Labe a Vltavy, odkud se plavci vydají po proudu až k místnímu veslařskému klubu. Kdo nebude chtít plavat, může se plavit, a to na čemkoliv! Jubilejní desátou plavbu společně pořádá Český červený kříž a Klub veslařů mělnických.

Třeboň

trebon_2011Protože u Lužnice je to v létě samý komár, připravili pořadatelé z Českého nadačního fondu pro vydru cyklistický výlet. Díky tomu se účastníci vykoupou v Lužnici ne jednou, ale třikrát, pokaždé na jiném místě.  

  

Přímělkov

Primelkov 2011Koupací den na řece Jihlavě připravuje Středisko ekologické výchovy Chaloupky. Také zde jsou na programu vodní hrátky pro malé i velké, piknik a samozřejmě koupání. Odpoledne bude lehce vzdělávací - odchyt vodního hmyzu a povídání o vodní flóře a fauně.

 Křešice u Litoměřic

Program u vody bude připraven hlavně pro děti. Koupací den pořádá občanské sdružení s krásným názvem Křen se zatřese.

Zlenice u Senohrab

Koupání v Sázavě u občerstvení Baštírna chystá i koordinátorka Koupacího dne 2011 Katka Sůvová.

Máte raději koupání v přírodě, než v přechlorovaném bazénu? Plavete raději v čisté vodě?  Podpořte naši petici Člověk a voda.
Sledujte nás:

Přehled zpráv emailem

captcha