en ru


Kytička pro maminku pomůže ve Středohoří

27.4.2012 - Zora Kasiková | Novinky
Na rozdíl od řezaných květin z běžných květinářství nikdy neuschne.

Koupí certifikátu v podobě přání s originálem fotografie chráněných rostlin Českého středohoří mohou lidé přispět na činnost Arniky. Sdružení Arnika se od počátku své existence věnuje i ochraně přírody tzv. bílých strání. Tým Bořena, který je součástí Arniky, existuje dokonce už více než 30 let. Tehdy skupina mladých lidí přenesla rostliny, jimž hrozil zánik pod výsypkou z dolů, na bezpečnější místa. Dnes pečujeme v rámci Pozemkového spolku o několik tzv. bílých strání, kde se daří právě zmíněným květinám. Důkazem je objevený výskyt velmi vzácných hořeček brvitých na stráni pod Lipskou horou.

Na výběr máte ze 4 druhů rostlin a přání, odstupňovaných od 50 do 365 korun. Certifikát je koncipován tak, že do něj můžete také sami vepsat své přání.

Darujte ke Dni matek kytičku, která nezvadne!

Ladoňka dvoulistá, hvězdnice chlumní, len žlutý, hořečka brvitá – v běžném květinářství je nenajdete, ale určitě Vaši maminku potěší na Den matek 13. května!

LadonkaDvoulista HvezdniceChlumni
Ladoňka dvoulistá
Silně ohrožená, teplomilná bylina kvetoucí zjara.
Cena certifikátu: 365 Kč
(v ceně je členství v Klubu Arniky)
Hvězdnice chlumní
Ohrožená rostlina slunných lesostepí.
Cena certifikátu: 200 Kč
 
LenZluty HorecekBrvity
Len žlutý
Zvláště chráněný druh.
Cena certifikátu: 100 Kč
Hořečka brvitá
Půvabná rostlina mizející z naší krajiny.
Cena certifikátu: 50 Kč

 

Certifikát najdete v poštovní schránce do tří dnů poté, co nám na účet přijde váš příspěvek. Můžeme ho zaslat i přímo na adresu obdarované(ho). Pokud byste přání potřebovali na poslední chvíli, zašleme vám je elektronicky, abyste si je sami vytiskli, či jen přeposlali dále. Certifikát si též můžete vyzvednout přímo v naší pražské kanceláři na Žižkově.

Jak vypadají certifikáty?

borena poukazy 9borena poukazy 1

 

 

 Rostliny, o které Arnika v Českém středohoří pečuje, usychají až na podzim a jen proto, aby příští rok na jaře opět v celé své kráse vykvetly. Na rozdíl od řezaných květin, které dostanete v běžných květinářstvích, tedy nikdy neusychají navždy. Řezané květiny se dnes navíc často dovážejí až z Afriky, kde jejich intenzivní pěstování způsobuje řadu sociálních a environmentálních problémů.

Podívejte se, kde jsou bílé stráně, o něž se Pozemkový spolek Týmu Bořena stará:

- pod Lipskou horou
- pod Kaňkovem
- pod vrchem Trupelník

Díky Vašemu příspěvku budeme moci pokračovat v naší práci!

http://arnika.org/adopce-chranenych-rostlin

Sledujte nás:

Přehled zpráv emailem

captcha