en ru

Lípy v Topoli soutěží

21.10.2011 - Chrudimský deník | Z médií
  Topol – Na webových stránkách české neziskové organizace Arnika začalo hlasování o nejzajímavější Alej roku 2011. Z Chrudimska je zatím v seznamu jediné stromořadí, a to lipová alej v Topoli.

Z okresu Chrudim je zatím jediná. Nominoval ji Tibor Schwarz z Ekocentra Zelený dům v Chrudimi. Jako důvod nominace napsal: „V této obci postupem času zanikla základní škola, vlivem hypermarketů v blízké Chrudimi, jejíž je Topol součástí, zde bylo uzavřeno jediné místní smíšené zboží. Zastávka Topol byla na železniční trati Chrudim Hrochův Týnec - Moravany, zrušena. Tato stará alej v centru obce zatím zůstává..."

V celostátní internetové anketě mohou lidé vybírat ze čtyř desítek alejí z celé republiky.

Hlasování začalo 16. října a skončí 30. listopadu. Vyhlášení vítězné aleje s oceněním nejlepších fotografií se předpokládá začátkem prosince. „Mezi nominovanými alejemi jsou takové zajímavosti, jako například mezistátní českopolská třešňovka, stromořadí mezi dvěma jihočeskými rybníky, torzo podkrušnohorské aleje, která z větší části ustoupila osudu hnědouhelných oblastí nebo třeba již vykácená topolová alej, která zpříjemňovala pěší cestu z nádraží," říká Jakub Esterka z Arniky, vedoucí kampaně Zachraňme stromy. Aleje lze nominovat do konce října.

Foto popis|

Region| Východní Čechy

Sledujte nás:

Přehled zpráv emailem

captcha 
kniha Jak žít dobře
Objednejte si rozšířené vydání praktického průvodce při každodenním rozhodování za příznivou cenu.…
183 Kč Vstoupit do e-shopu