Lidé v Arnice

Mgr. Jitka Straková

Jitka_Strakovavedoucí pobočky v Českých Budějovicích

Začínala v Arnice jako dobrovolnice, dnes koordinuje projekty programu Toxické látky a odpady, řídí českobudějovickou pobočku a koordinuje sekretariát dioxinové pracovní skupiny IPENu. Pokračuje v doktorandském studiu krajinné ekologie na Přírodovědecké fakultě v Českých Budějovicích.

Ke spolupráci s Arnikou mě dovedl před několika lety dlouholetý dobrovolník a vysokoškolský spolužák Olda Jarolím. Přišla jsem tehdy do Českých Budějovic z malého městečka Horšovský Týn v západních Čechách a hledala ekologickou nevládní organizaci, ve které bych mohla působit jako dobrovolnice. Asi dva roky jsem spolupracovala s českobudějovickou pobočkou Svobody zvířat a současně pomáhala Věře Horské z Arniky s přípravou happeningů k Šetrnému papírování a účastenstvím na projednávání Plánů odpadového hospodářství kraje a města.

Na Biologickou (dnes Přírodovědeckou) fakultu a ke studiím krajinné ekologie a péče o životní prostředí mě dovedla idea, že pokud bude stát před mým jménem titul poukazující na odborné vzdělání, bude lidmi můj názor lépe přijímán. Dnes už vidím situaci trochu jinak, vděčná jsem především za získané znalosti a možnost studovat v zahraničí.

Mám ráda cestování autostopem, free jazz, japonský čaj a aktivní lidi.

Motta, které si beru za své: „Kdo proti zlu mlčí, sám zlo tvoří“ (Different Life), a nezkrotná pravda Jana Pelce „… a bude hůř“.

Banner-stika

Sledujte nás:
kniha Jak žít dobře
Objednejte si rozšířené vydání praktického průvodce při každodenním rozhodování za příznivou cenu.…
183 Kč Vstoupit do e-shopu