Ministr Libor Ambrozek popožene Spolanu

16.10.2002 - NERATOVICE | Novinky
Po pondělní havárii, během níž došlo ve Spolaně Neratovice k úniku oxidu siřičitého, se sdružení Arnika obrátilo na ministry Libora Ambrozka a Stanislava Grosse s výzvou, aby nedovolili opětovné plné spuštění výroby v chemičce. Na dopis Arniky na dnešním jednání s nevládními organizacemi reagoval ministr životního prostředí, RNDr. Libor Ambrozek a ujistil, že uspíší vypracování nové bezpečnostní zprávy podniku a její projednání s veřejností. "Považujeme to za dobrý signál a doufáme, že ministr Ambrozek se zasadí o to, aby při spouštění Spolany do opětovného provozu byla dána přednost životnímu prostředí," komentoval ministrův slib vedoucí programu Toxické látky a odpady, RNDr. Jindřich Petrlík.
Po pondělní havárii, během níž došlo ve Spolaně Neratovice k úniku oxidu siřičitého, se sdružení Arnika obrátilo na ministry Libora Ambrozka a Stanislava Grosse s výzvou, aby nedovolili opětovné plné spuštění výroby v chemičce.

"Ministry jsme požádali o to, aby se zasadili o posunu opětovného zahájení výroby ve Spolaně až poté, co dojde k důkladné prověrce a veřejnému projednání ekologické bezpečnosti podniku. Za skandální považujeme fakt, že Spolana chce znovu rozjet výrobu ve zvláště nebezpečných provozech PVC a elektrolýzy ještě před ukončením ekologického auditu, který s velkou pompou zahájila v září," komentuje včerejší dopis Arniky její tiskový mluvčí Marek Jehlička.

Na dopis Arniky na dnešním jednání s nevládními organizacemi reagoval ministr životního prostředí, RNDr. Libor Ambrozek a ujistil, že uspíší vypracování nové bezpečnostní zprávy podniku a její projednání s veřejností. "Považujeme to za dobrý signál a doufáme, že ministr Ambrozek se zasadí o to, aby při spouštění Spolany do opětovného provozu byla dána přednost životnímu prostředí," komentoval ministrův slib vedoucí programu Toxické látky a odpady, RNDr. Jindřich Petrlík.

"Nejde nám o několik stránek popsaného papíru, jak by se mohlo zdát, ale o to, aby veřejnost byla spravena o skutečném zabezpečení problémové chemičky proti dalším únikům toxických látek. Před deseti dny jsme byli opětovně v oblasti, kterou zasáhly úniky chlóru. Stromy i vegetace jsou stále poničené. Nechceme, aby se něco takového opakovalo," uzavřel Petrlík.

Plné znění dopisu ministrům.

Banner-stika

Sledujte nás: