en ru

„Nebojte se koupat v Labi a chodit se k řece bavit"

11.7.2011 - MF Dnes Severní Čechy | Z médií
Zhruba 80 lidí se včera odpoledne společně ponořilo do vod řeky Labe na Smetanově nábřeží v Děčíně. Sdružení Arnika tu pořádalo akci nazvanou Big Jump - Love Labe, která si klade za cíl ukázat lidem pozitiva přírodního říčního koupání.

„Akce má přilákat lidi k řece, která protéká jejich městem, a upozornit je na to, že čistota vod je lepší než v minulosti, i když samozřejměje stále co zlepšovat, třeba u průmyslových či chemických provozů," uvedl Kamil Repeš, vedoucí děčínské pobočky Arniky.

Pořadatelé se nechali inspirovat podobnými akcemi ze zahraničí. „Něco podobného jsem zažil třeba v Berlíně, kde je běžné, že ve městě u řeky jsou pláže, bary, restaurace či hřiště. Přišlo nám zajímavé inspirovat lidi k tomu, aby si něco podobného vytvořili tady - není nijak finančně náročné scházet se u řeky a bavit se tu," dodal Repeš.

Součástí odpoledne proto byla mimo jiné i módní performance, malování na tělo či hudební produkce, lidé pak také hráli badminton nebo si házeli frisbee.

Foto popis| Je to prima Lenka Kühnlová z Děčína byla včera jedním z přibližně 80 lidí, kteří si přišli pod děčínským zámkem zaplavat v Labi. Společnost Arnika chtěla akcí upozornit, že řeka je k letním kratochvílím vhodná i dostatečně čistá a města by mohla víc využívat její potenciál.

Foto autor| Foto: Karel Pešek, MF DNES

Regionální mutace| Mladá fronta DNES - severní Čechy

Sledujte nás:

Přehled zpráv emailem

captcha 
kniha Jak žít dobře
Objednejte si rozšířené vydání praktického průvodce při každodenním rozhodování za příznivou cenu.…
183 Kč Vstoupit do e-shopu