Nechte se vyfotit pro lepší ovzduší!

15.11.2010 - OSTRAVA | Novinky
Chcete vyjádřit nespokojenost se znečištěným ovzduším? Teď máte možnost učinit tak prostřednictvím fotografie!

S nápadem přišla mladá fotografka Renata, spolupracující s Arnikou:

Protože mne oslovila petice Za čistější ovzduší pro Ostravsko, zapojila jsem se jako dobrovolník do sbírání podpisů pod petici. Není mi jedno, v jakém prostředí žijeme. Všechny lidi, kteří petici podepsali, spojuje jedna věc – svým podpisem vzkazují, že se nehodlají smířit se současnou situací.  Petice není jen dlouhým seznamem jmen, za podpisy stojí konkrétní lidé, konkrétní tváře, na což chci poukázat, a proto jsem začala tyto lidi fotit, symbolicky s rouškou na tváři. Touto cestou bych ráda oslovila Vás všechny, kteří chcete vyjádřit svůj názor na životní prostředí veřejně a máte zájem se nechat vyfotit, abyste mne kontaktovali. Děkuji.

Nechte se vyfotit - kontaktujte přímo fotografku:

renata.support@seznam.cz , tel. 776 08 48 82


Fotografie byly také zveřejněny v červnu 2011 v prostorách Dolu Michal v Ostravě na výstavě SUROVÍÍÍ /RAW, kterou pořádáloo bčanské sdružení "ALTERNATIWA d.i.y." Výstava zahrnovala rozmanitou práci autorů z Moravskoslezského regionu, kteří se fotografii věnují ve svém volném čase, jsou studenty fotografie nebo se fotografií živí.

Vendulathumb_MirekLibuse, Sabinka a Laura
PetrTerezahelena

Petice "Za čistější ovzduší pro Ostravsko" vznikla v dubnu letošního roku. Lidé ji mohu podepsat jak v klasické papírové formě, tak také přímo na webu Arniky.

V současné době petici podpořilo již více než 20 tisíc občanů.

Banner-stika

Sledujte nás:

Arnika v zahraničí