Nenechte se otrávit. Otestujte svou domácnost!

26.10.2011 - Praha, u stanice metra I.P. Pavlova | Akce
Také často slýcháváte, jaké výrobky musely být staženy z trhu, protože obsahovaly příliš velké množství zdraví nebezpečných látek? Jste zvědaví, jestli Vaše věci doma jsou bezpečné? Přijďte si je nechat otestovat! 15:00 - 18:00 hodin

Jak výrobky otestujeme?
Pro testování hraček a spotřebního zboží poslouží ruční rentgenový analyzátor, který nezanechá na měřeném zboží žádnou stopu. Test bude proveden bezplatně na místě během několika vteřin.

Jaké výrobky testujeme?
Na informačním stánku bude možné otestovat dětské hračky, drobnou elektroniku a barevné a potištěné hrnky, skleničky a talíře.

Co se z testu dozvíte?
Z testu se dozvíte, zda měřené zboží neobsahuje toxické těžké kovy nebo brom (který může být součástí bromovaných zpomalovačů hoření), zda naměřená hodnota pro tyto látky spadá do zákonem stanovených mezí a je únosná pro další používání výrobku s ohledem na způsob jeho využití (hračka, výrobek přicházející do kontaktu s potravinami nebo kůží, vybavení domácnosti) nebo zda byste se měli porozhlédnout po bezpečnější alternativě.

Proč Arnika testuje vybavení domácnosti?
Program Toxické látky a odpady sdružení Arnika, se již od svého vzniku zasazuje o ochranu životního prostředí před toxickými látkami, prosazuje náhradu látek nebezpečných pro lidi a další organismy za bezpečnější alternativy a prosazuje právo občanů na informace o nebezpečných látkách v životním prostředí.

 


 

 

 

Testování provádíme v rámci projektu Chemické látky v našem každodenním životě podpořené Ministerstvem životního prostředí.

logoMZP

Banner-stika

Sledujte nás: