Nepadají jen nemocné stromy, bouře kácí třeba i důkladně testované elektrické sloupy

8.8.2013 - ČR / VYSOČINA | Novinky
Před několika dny se Českem přehnala velká bouře a meteorologové varují, že další přijdou. Při podobných živelných událostech se bohužel stává, že nápor větru shazuje, co mu přichází do cesty – ať jsou to větve nebo stromy, ale i popelnice, sloupy elektrického vedení či veřejného osvětlení. Pro některé jsou podobné nehody k jednoduché a účelové argumentaci, proč by se měly kácet aleje okolo cest. Jedním z takových článků byl i ten v Havlíčkobrodském deníku s názvem Starosta Martinec: Chráníme vzrostlé stromy, nebo životy? Jak se ale záhy ukázalo, ne všichni Ždírečtí se svým starostou souhlasí, jak dokládá dopis od manželů Jelínkových:

Dobrý den,

chtěla bych touto cestou vyjádřit Arnice velký dík za postoj a  oprávněnou kritiku vykácení aleje u Ždírce nad Doubravou. Ve Ždírci mám trvalé bydliště, avšak aktuálně žiji v Havlíčkově Brodě a do Ždírce často jezdím na chalupu. Když jsem na jaře tohoto roku spatřila tu nechutnou spoušť, která zbyla po aleji mezi Ždírcem a Krucemburkem, polil mě doslova studený pot. Postoje občanů jsou a byly k vykácení aleje různé. My s manželem zastáváme názor, že je třeba aleje chránit a pečovat o ně. To, co se stalo u Ždírce, opravdu nemá obdoby. Samozřejmostí by měla být alespoň adekvátní náhrada za stromy, které byly vykáceny, avšak ani to není v tomto případě jisté.  Ždírecký starosta vykácení aleje obhajuje a argumentuje nutností ochrany lidských životů. Dnes vyšel v havlíčkobrodském Deníku na toto téma jeho článek, kdy popisuje nebezpečí vyplývající z nevykácení nemocných stromů a ptá se " koho je třeba chránit víc - lidské životy nebo stromy"?  - jak podbízivá otázka......

Vím, že starosta Ždírce na vaši adresu nepěje za kritiku kácení žádnou chválu a proto vám píši - chci dát se svým manželem najevo, že ne všichni občané Ždírce nad Doubravou s postojem Městského úřadu ve Ždírci souhlasí.

Ještě jednou velký dík za vaši činnost!

S úctou

Ilona Jelínková s manželem Ladislavem Jelínkem

Banner-stika

Sledujte nás: