Noste svůj strom stále na srdci

29.12.2010 - PRAHA | Novinky
Originální šperky vytvořené Veronikou Havrlíkovou odrážejí nejen krásu a význam stromů, ale především jsou připomínkou toho, že nesmíme ztrácet stromy z očí. Pořízením některého z ručně vyrobených šperků získáte jedinečné umělecké dílo vytvořené s láskou pro vás i pro stromy a současně Vás může těšit dobrý pocit z podpory aktivit na ochranu stromů ve městech a v krajině, protože minimálně 45 procent z prodeje každého šperku je určeno na kampaň Arniky „Zachraňme stromy“. V této kampani chráníme stromy ohrožené kácením a v rámci poradny pomáháme lidem bránit ničení zeleně a jejímu mizení z měst i krajiny.
Má Vaše milá, sestra, sestřenice, maminka, teta, třídní učitelka či kolegyně (dále doplňte podle svého) ráda stromy? Bydlí v Topolčanech nebo v Jabloňové ulici? Vyberte šperk přesně pro ni. Křehká krása ručně vinutých skleněných perel jí jistě učaruje.

Můžete si vybrat ze čtyř druhů stromů ztvárněných do přívěsků: břízu s křišťálovou korunou,  jabloň jako stvořenou pro každou Evu, hloh s mnoha růžovými kvítky nebo vysoký štíhlý topol. Na výběr jsou dvě velikosti - větší přívěsky jsou navázány pomocí ozdobných uzlů na lakované nebo přírodní kůži, menší přívěsky, navlečené na tenkém drátku, zdobí organzová stužka.

stromove-sperky-1

Veroniku k vytvoření stromových šperků inspirovala osobní zkušenost se ztrátou stromů, kolem nichž často procházela a které padly za oběť motorovým pilám. „V té ulici by bývaly kvetly hlohy červené. Více než 100 stromů zde rostlo několik desítek let. Vždy z jara se tu rozzářila růžová kvetoucí alej. Alej tu už není, zasáhl člověk a rozhodl o životě stromů, které mu dávaly své dary: čistý vzduch, který dýchá, teplo, které cítí, chládek v parných dnech, energii, kterou čerpá, i když si to neuvědomuje, zpěv ptáků, co slyší a mnoho dalšího krásného a potřebného," říká Veronika. "To se stalo na podzim 2009. Brzy pak se zrodil první skleněný strom na připomínku hlohů, které už nejsou. Nosím jej, abych nezapomněla na svůj úkol pomáhat naší matce planetě zemi. Pokud také chcete podpořit přírodu kolem sebe, objednejte si šperk, který bude vyrobený jen pro vás".

>> Čtěte dále a vybírejte!

  • Arnika: Centrum pro podporu občanů

Banner-stika

Sledujte nás: