Nová publikace úspěšných příkladů českého ekoporadenství je k dispozici veřejnosti

7.9.2010 - PRAHA / OSTRAVA | Tiskové zprávy
STEP- síť ekologických poraden
S úspěšnými příklady, kdy ekologické poradny pomohly občanům s ochranou životní prostředí, se nyní může seznámit i široká veřejnost.
Novou publikaci "Ekoporadenství v praktických příkladech" mohou lidé zdarma získat přímo v ekologických poradnách či objednat telefonicky nebo přes internet u vydavatele - Sítě ekologických poraden. "Rádi bychom zprostředkovali zkušenost s úspěšným vedením kauz i nejširšímu publiku. Dobré příklady jsou totiž důkazem, že životní prostředí je možné bránit. Důležité je ale vědět, na koho se obrátit se žádostí o radu," říká Ing. Kamila Kameníková ze Sítě ekologických poraden.

 

Publikace zachycuje 21 projektů, které byly oceněny v soutěži ekoporaden letos na jaře, a doprovází stejnojmennou putovní výstavu. Prezentuje tak například aktivity Ekologického právního servisu, který pomohl občanům Ostravska prosadit opatření na omezení znečištění z ocelárny ArcelorMittal, kampaň společnosti Rosa zaměřenou na rozvoj trhu s místními produkty nebo činnost Arniky týkající se havarované skládky nebezpečného odpadu v Pozďátkách. Brožovanou publikaci je možné obdržet zdarma v ekoporadnách, které se podílejí na projektu nazvaném "Poradenství – metody, příklady, certifikace", tj. Arnika, ZO ČSOP Vlašim, Rosa - společnost pro ekologické informace, Ekologický institut Veronica, Vzdělávací a informační středisko Bílé Karpaty, Ekologický právní servis a STEP. "Publikaci rozešleme také na úřady a dalším ekoporadnám," dodala Kamila Kameníková. Kontakty pro získání publikace: Arnika - www.arnika.org
ZO ČSOP Vlašim - www.csopvlasim.cz
Rosa - společnost pro ekologické informace - www.rosacb.cz
Ekologický institut Veronica - www.veronica.cz
Vzdělávací a informační středisko Bílé Karpaty - www.bilekarpaty.cz/vis
Ekologický právní servis - www.eps.cz
STEP - www.ekoporadna.cz O soutěži a jednotlivých projektech
Síť ekologických poraden (STEP) je nejstarší institucí zastřešující ekologické poradny u nás. Jejími členy je 23 organizací, které v rámci své činnosti zodpoví ročně stovky až tisíce dotazů z nejrůznějších oborů. Sdružení Arnika je členem Sítě ekologických poraden STEP a podílí se na projektu „Poradenství – metody, příklady, certifikace“, jehož součástí je i zahajovaná výstava. Projekt nazvaný Poradenství – metody, příklady, certifikace umožní ekoporadnám nejen výměnu zkušeností, ale i větší efektivitu a úspěšnost řešených kauz. Jako jeho součást bude vydána v červenci také publikace Příklady environmentálního poradenství. Výstava Ekoporadenství v praktických příkladech byla poprvé zveřejněna na Ministerstvu životního prostředí 24. června 2010, do konce srpna bude k vidění v sídle Krajského úřadu Středočeského kraje v Praze. Poté postupně navštíví 4 další regiony: Jihočeský kraj, Jihomoravský kraj, Zlínský kraj a Severomoravský kraj. Projekt je realizován za finanční podpory Státního fondu životního prostředí a Ministerstva životního prostředí.
  • Tiskový mluvčí: Vratislav Vozník,vratislav.voznik@arnika.org, tel. 222 781 471, 606 727 942
Sledujte nás:

Přehled zpráv emailem

captcha 
kniha Jak žít dobře
Objednejte si rozšířené vydání praktického průvodce při každodenním rozhodování za příznivou cenu.…
183 Kč Vstoupit do e-shopu