Nové Aarhuské centrum v Zenici

5.2.2014 - Zenica | Novinky
V lednu 2014 náš projektový partner nevládní organizace Eko-forum otevřel Aarhuské poradenské středisko na často navštěvovaném místě v centru městečka Zenica.

Kancelář, kterou Eko-forum využívá ke své činnosti, je otevřena každý pracovní den od 8:00 do 16:00. Nachází se na často navštěvovaném veřejnosti přístupném místě, kudy každý den prochází velké množství lidí. Kancelář ekocentra má přední stěnu ze skla a už tím jakoby sdělovalo „Pojďte dál“.

Často přijdou zvědaví občané a žádají informace o Eko-fóru, ale vyskytly se i případy, kdy občané žádali o pomoc při řešení svých problémů souvisejících s životním prostředím. Eko-forum dostává tyto stížnosti mailem, telefonicky nebo při osobní návštěvě.

Eko-forum zakládá a spravuje databázi těchto žádostí a organizuje vzdělávání svých aktivistů a zaměstnanců, aby byli schopni občanům poskytnout pomoc. Mají seznam kontaktů na různé místní instituce s jejich pravomocemi, na základě kterých mohou informovat lidi, jak postupovat, pokud chtějí vznést stížnost. Chtějí také, aby je občané informovali, pokud některá instituce na jejich podněty nereagovala.

zenica ekocentrum2

Příklady takových stížností jsou: parkování na zelených plochách, zápach vycházející z lakovny aut, problémy s nadměrnou prašností v blízkosti průmyslové skládky odpadu "Rača", nadměrný zápach v nočních hodinách a podobně.

 

Banner-stika

Sledujte nás: