Nové sdružení "Stop spalovně v Rybitví" chystá rozsáhlou petiční akci

23.2.2008 - PARDUBICE | Novinky
V Pardubicích vzniklo nové občanské sdružení Stop spalovně v Rybitví, které chce sjednotit všechny odpůrce plánovaného obnovení spalovny nebezpečného odpadu v areálu chemičky Synthesia v Pardubicích.

V Pardubicích vzniklo nové občanské sdružení Stop spalovně v Rybitví, které chce sjednotit všechny odpůrce plánovaného obnovení spalovny nebezpečného odpadu v areálu chemičky Synthesia v Pardubicích. Aby zastavilo záměr rakouské společnosti AVE CZ, zahájí ve čtvrtek 28. února rozsáhlou petiční akci. „Máme ambici sehnat 50 tisíc podpisů,“ konstatoval pro Pardubický deník pardubický zastupitel Zdeněk Škařupa (ČSSD).

„Je nepřijatelné, aby spalovna nebezpečných odpadů vznikla ve vzdálenosti 300 met〜rů od nejbližší zástavby. Vždyť jen v případě větříku o intenzitě 10 metrů za sekundu dosáhne mrak obytné zóny za 30 až 60 sekund. Lidé se nebudou mít možnost v případě havárie, kterou nikdy nemůžeme vyloučit, nijak chránit. Snad jen kdyby celou noc spali v plynových maskách,“ uvedl pro Pardubický deník pardubický zastupitel Jan Linhart (SZ).

Banner-stika

Sledujte nás: