O osmý titul Alej roku se zatím uchází 14 nominací

31.8.2018 - ČESKÉ REPUBLIKA | Tiskové zprávy
Alej u zámku v Kuksu
Foto: archiv Arniky
Už osmým rokem hledá Arnika nejkrásnější stromořadí České republiky. V anketě zatím soutěží čtrnáct alejí z osmi krajů. Lidé mohou nominovat nejoblíbenější aleje a stromořadí na webu www.alejroku.cz do konce října. Stačí poslat fotografii a krátký příběh nebo popis. O vítězné aleji bude hlasovat veřejnost během listopadu.

Nejvíce nominací lidé poslali zatím z Jihočeského kraje (4), Vysočiny (3) a Jihomoravského kraje (2). Po jedné dorazily z Karlovarského, Libereckého, Moravskoslezského, Středočeského a Ústeckého. Z ostatních krajů nominace chybí.

“Věřím, že nominovaných alejí a stromořadí bude do konce října přibývat, podzimní atmosféra v korunách stromů je skutečně magická. Hledejte s námi nejkrásnější vznosné aleje, upozorněte na ty, kterým hrozí zánik, a představte nám mladé aleje a stromořadí, které jste vysadili, a o které budete pečovat i v příštích letech,” říká koordinátorka ankety Natálie Pivoňka Faltýnová z Arniky a dodává: “Nezapomínejte také fotit. V letošním roce na výherce fotosoutěže čeká zrcadlovka a fototiskárny od Canon.”

Nezáleží, zda jde o aleje známé, neznámé, vzrostlé, mladinké, ve městech, v krajině, kolem silnic nebo turistických tras. Stejně jako v minulých letech může o vítězství aleje rozhodnout mimořádná krása, silný příběh, snaha místních lidí o záchranu nebo odhodlání lokálních patriotů uspět v konkurenci z celé republiky.

Po ukončení hlasování Arnika v prosinci vyhlásí nejoblíbenější alej celé České republiky a vítězná stromořadí v jednotlivých krajích. Odborná porota mezitím zvolí nejkrásnější fotografii. Na autora vítězné nominace pak čeká jako hlavní cena let balonem od Lucky Balon a exkurze do výrobny biočajů Sonnentor. Pro autora nejkrásnější fotografie čeká zrcadlovka značky Canon.

Generálním sponzorem ankety je AuditDaně CZ.

 

 

 

  • Tiskový mluvčí: Jiří Kaňa, jiri.kana@arnika.org, +420 606 727 942

Banner-stika

Sledujte nás:
kniha Jak žít dobře
Objednejte si rozšířené vydání praktického průvodce při každodenním rozhodování za příznivou cenu.…
183 Kč Vstoupit do e-shopu