Ochránci přírody v Poodří na podzim připravují výsadbu téměř 400 stromů

20.10.2020 - BRAVANTICE | Tiskové zprávy
Jarní výsadba v Poodří
Foto: Petr Libosvár, ZO ČSOP Studénka
Do konce listopadu spolky Arnika a ZO ČSOP vysadí mladé sazenice dubů vrb a topolů. Vzniknou nová stromořadí v Bravanticích, Staré Vsi nad Ondřejnicí a nakonec v Hladkých Životicích. Výsadbami v Evropsky významné lokalitě Poodří spolky udržují pestrou krajinu a vytvářejí nové biotopy pro chráněné druhy živočichů, především brouka páchníka hnědého. 

“První roky po výsadbě rozhodují o přežití, a proto poskytneme sazenicím maximální péči. S místními budeme mladé stromky zalévat, ochráníme proti okusu a před vyvrácením nebo vyměníme sazenice, které se neujaly,” vysvětluje Marcela Klemensová z Arniky. 

Mohl by být tento článek zajímavý pro vaše přátele?

Upozorněte je na něj hned teď: 

 

Sdílením novinky pomůžete šířit důležité informace o dění ve vašem okolí a o aktivitách Arniky.
Mockrát děkujeme!

Pandemie COVID-19 opět zasáhla, a proto si ochránci přírody budou muset vystačit i bez pomoci žáků místních základních škol a většiny dobrovolníků.

Plánovaný harmonogram výsadby bude přizpůsoben aktuální situaci 

  • 24.10. Bravantice - 200 stromků
  • 4.11. Stará Ves nad Ondřejnicí - 80 stromků
  • 7.11. Bravantice - 80 stromků
  • 14.11. Hladké Životice - 30  stromků

Za loňskou výsadbu 360 mladých dubů a hrušní, na které se podílela získala ZO ČSOP Studénka, žáci místních základních škol, hasiči a dobrovolníky, získala Arnika Zlatý rýč od iniciativy Sázíme budoucnost. Spolky letos na jaře vysadily bezmála dalších 200 stromů. 

Výsadba stromů v krajině  je součástí pětiletého projektu s názvem Ochrana páchníka hnědého v EVL Poodří, v jehož rámci Arnika vysadí celkem 1500 stromů. Na projektu spolupracuje s členy z ČSOP Studénka, Ostravskou univerzitou a polskou Fundacja Ekorozwóju.


 

Projekt Ochrana páchníka hnědého v Evropsky významné lokalitě Poodří (č. LIFE 17 NAT/CZ/000463, celkový rozpočet 954.012 Eur) je financován z programu LIFE Evropské unie a Ministerstvem životního prostředí ČR.

Osmoderma logo

  • Tiskový mluvčí: Jiří Kaňa, jiri.kana@arnika.org, +420 606 727 942

Banner-stika

Sledujte nás:
kniha Jak žít dobře
Objednejte si rozšířené vydání praktického průvodce při každodenním rozhodování za příznivou cenu.…
183 Kč Vstoupit do e-shopu