Ochránci přírody zbaví Rokytku nepořádku

23.9.2020 - PRAHA | Tiskové zprávy
Rokytka v Libni
Foto: Dezidor / Wikimedia Commons
Pneumatiky, kusy nábytku i drobné odpadky. Na ně se v pátek chystají dobrovolníci z Arniky a firmy The Prague Concert Co. Od smetí vyčistí Rokytku směrem od Kolčavky po Elsnicovo náměstí. Přijít a zapojit se mohou i další zájemci. Přímo na místě bude probíhat i testování vybavení domácnosti na toxické látky. 

„Pohazování odpadků nebo zakládání skládek hyzdící přírodu uprostřed Prahy nám rozhodně není lhostejné. Pražské potoky chceme udržet čisté a inspirovat k tomu i ostatní, abychom mohli žít ve zdravém prostředí a trávit v něm svůj čas,“ říká organizátorka akce Karolína Brabcová z Arniky.

Mohl by být tento článek zajímavý pro vaše přátele?

Upozorněte je na něj hned teď: 

 

Sdílením novinky pomůžete šířit důležité informace o dění ve vašem okolí a o aktivitách Arniky.
Mockrát děkujeme!

Sraz pro další dobrovolníky je v 11 hodin na náměstí Na Balabence, odkud se společně půjde ke Kolčavce.

Arnika úklidy pražských potoků nepořádá poprvé. Členové spolku sbírali odpadky nejen v korytě Rokytky ve Vysočanech, ale i v Mratínském potoce v Ďáblicích. Nakonec od bahna vyčistili tůň v klíčovském sadě ve Vysočanech, kde se nachází útočiště chráněných druhů obojživelníků.

Odborníci z Arniky budou také měřit nebezpečné látky ve spotřebním zboží. Ke stánku u Rokytky v ulici Stejskalova mohou návštěvníci přinést kusy oblečení, hračky nebo jakékoliv jiné vybavení domácnosti a rentgenový spektrometr prověří, zda zboží neobsahuje škodliviny. Specialisté zároveň představí mobilní aplikaci Scan4Chem, která umí přečíst obsah toxických látek ve spotřebním zboží z čárového kódu a poradit lidem před samotným nákupem.

Arnika provádí čištění v rámci projektu Voda živá financovaného hlavním městem Prahou.


Projekt vznikl za finanční podpory Magistrátu hlavního města Prahy. Publikované informace nemusí vyjadřovat stanovisko dárce.

MHMP

  • Tiskový mluvčí: Jiří Kaňa, jiri.kana@arnika.org, +420 606 727 942

Banner-stika

Sledujte nás:
kniha Jak žít dobře
Objednejte si rozšířené vydání praktického průvodce při každodenním rozhodování za příznivou cenu.…
183 Kč Vstoupit do e-shopu

Arnika v zahraničí