Odvolejte svoji pomluvu, žádají ekologické organizace od přerovského viceprimátora

6.2.2013 - PŘEROV | Tiskové zprávy
Lidé protestující proti stavbě spalovny v Přerově (duben 2012)
Ekologické organizace Arnika a Hnutí DUHA dnes vyzvaly náměstka přerovského primátora Josefa Kulíška (ODS), aby odvolal svoji pomluvu, že jsou viníky, proč okolo Přerova nevede dálnice (1).

Viceprimátor Kulíšek to řekl na posledním zasedání městského zastupitelstva. Jmenované nevládní organizace však připomněly, že je to výmysl. Ani jedna z organizací se totiž neúčastnila žádného ze správních řízení, která (ne)výstavbě předcházela.

Obě ekologické organizace proto náměstka Kulíška vyzývají, aby svá obvinění jasně prokázal, nebo – pokud se mu to během následujícího měsíce nepodaří – na příštím jednání městského zastupitelstva svoji pomluvu odvolal.

Pokud tak neučiní, zváží organizace i možnou právní obranu proti nepravdivému nařčení.

Arnika a Hnutí DUHA prosazují lepší recyklaci a snadnější třídění odpadu pro domácnosti v moravských městech a obcích. Náměstek Kulíšek namísto toho podporuje stavbu spalovny, která by každý rok pohlcovala také desetitisíce tun recyklovatelných surovin. Ekologické organizace si myslí, že pro oba názory lze najít rozumné argumenty. Považují však za důležité, aby se o nich rozhodovalo ve věcné a dospělé diskusi – nikoli urážkami a pomluvami.

Česko každý rok vyhazuje na skládky nebo spaluje recyklovatelné suroviny za 3 miliardy korun. Pokud by Olomoucký kraj recykloval stejné procento odpadků jako Německo před deseti lety, zdejší města a obce jen na poplatcích za skládkování ušetří 48 milionů korun ročně.

Za Arniku, Eva Staňková, výkonná ředitelka
Za Hnutí DUHA, Vojtěch Kotecký, programový ředitel

 

Poznámky:

(1) Josef Kulíšek (ODS), náměstek přerovského primátora, prohlásil při jednání zastupitelstva přesně tato slova: „A kde máte jistotu, že jsou jediné správné ty jejich názory? Já vám řeknu jednu věc, díky Hnutí Duha a Arnika dneska nemáme dálnici kolem Přerova.“ Záznam prohlášení je k dispozici v reportáži České televize >>

  • Tiskový mluvčí: Vratislav Vozník, vratislav.voznik@arnika.org, tel. 222 781 471, 606 727 942

Banner-stika

Sledujte nás:
kniha Jak žít dobře
Objednejte si rozšířené vydání praktického průvodce při každodenním rozhodování za příznivou cenu.…
183 Kč Vstoupit do e-shopu