Otevřený dopis společnosti Zásobování teplem Vsetín

27.5.2021 - VSETÍN | Články
Pohled na Vsetín.
Autor: Marzper, Wikimedia Commons
12. května 2021 proběhlo veřejné projednání záměru na stavbu spalovny ve Vsetíně. Realizátorská společnost Zásobování teplem Vsetín (ZTV) od projektu ustoupila už v říjnu 2019, kdy v důsledku zamítavého postoje města a jistě i v souvislosti s protesty místních oznámila, že po ukončení procesu posuzování vlivů na životní prostředí (EIA) veškeré další přípravy na stavbu spalovny ukončí. Ačkoli se nám na veřejném projednání dostalo dalšího ubezpečení, že společnost ZTV v současné chvíli další kroky k realizaci projektu skutečně neplánuje, koordinátor projektu Pavel Bernát z mateřské společnosti MVV Energie CZ zároveň připustil, že pokud by město svůj zamítavý postoj změnilo, je společnost připravená v původně ukončeném projektu pokračovat. V souvislosti s tím jsme předsedovi představenstva ZTV Michalovi Chmelovi poslali otevřený dopis, protože nám takový přístup nepřijde fér vůči obyvatelům Vsetína i okolí, kteří se stavbou spalovny ve městě nesouhlasí.

 

Vážený pane předsedo,

pokud myslíte vážně na veřejném projednání znovu zopakované ujištění, že společnost Zásobování teplem Vsetín nebude projekt na stavbu zařízení na energetické využívání odpadů ve Vsetíně realizovat proti vůli zastupitelů města Vsetín ani místních obyvatel, měla by společnost podle nás, níže podepsaných, proces posuzování vlivů na životní prostředí (EIA) ukončit ještě před jeho naplněním v podobě vydání stanoviska. Ne pouze slovní deklarace, ale ukončení procesu EIA před jeho završením je podle nás jediným skutečným důkazem výše uvedeného.

S pozdravem

Jindřich Petrlík, vedoucí programu Toxické látky a odpady spolku Arnika

Michal Berg, zástupce spolku Vsetínské fórum

Pavel Huspeka, obyvatel Vsetína

 


Nespaluj, recykluj! S odvahou.

logo ACF-partners

Projekt podpořila Nadace OSF v rámci programu Active Citizens Fund, jehož cílem je podpora občanské společnosti a posílení kapacit neziskových organizací. Program je financován z Fondů EHP a Norska.

Banner-stika

Sledujte nás:
kniha Jak žít dobře
Objednejte si rozšířené vydání praktického průvodce při každodenním rozhodování za příznivou cenu.…
183 Kč Vstoupit do e-shopu