Články

Podepište petici

Zachraňme stromy!

aleje_dedictvi_krajinyStromy podél řek a cest utvářejí typickou českou krajinu. Znepokojuje nás masivní kácení, kterého jsme svědky. V době znečištění životního prostředí jsou stromy nenahraditelné. Ostrůvky zeleně v krajině a v umělém prostředí měst vytvářejí kyslík, osvěžují vzduch, zachycují prach a škodliviny, poskytují stín a tlumí hluk. Žádáme, aby byla posílena právní ochrana dřevin.

Podepsat petici ►

Co vytřídíš, neplatíš!

nahled co-vytridis-neplatisObyvatelé, firmy a obce v ČR produkují výrazně víc směsného odpadu oproti státům, které se této oblasti více věnují. Cestu z této situace vidíme v zavedení spravedlivých poplatků za odpady a větší motivaci obyvatel. Nový systém musí zajistit, aby ten, kdo více třídí, platil méně. Za důležité považujeme podpořit šetrné využití bioodpadu, například domácí a komunitní kompostování.
Podepsat petici ►

Praha - město pro život

obrazek-k-petici-praha-mesto-pro-zivotS obavami sledujeme úbytek zeleně, k němuž v Praze dochází. Kvůli enormnímu provozu aut dýcháme v Praze stejně špinavý vzduch, jaké má průmyslové Ostravsko. Stovky tisíc lidí kvůli tomu trpí zdravotními problémy, ohroženy jsou zejména děti. Zeleň dokáže znečištění ovzduší zčásti kompenzovat. Stromy navíc zmírňují letní žár v ulicích a pohlcují hluk.
Podepsat petici ►

Banner-stika

Sledujte nás: