Petr Mores

mores(výtvarník, animátor)

Podporuji Arniku, protože to co dělá, považuji pro naši společnost za nesmírně důležité. Očekávám, že se bude stejně jako doposud angažovat jak ve vysoké politice, tak v lokálních kauzách, a rozšiřovat osvětu a argumenty pro lidi, kterým krajina, příroda a trvale udržitelný rozvoj leží na srdci.

Olga Sommerová

sommerova(filmová dokumentaristka a pedagožka)

Kdyby nebylo Arniky, slyšela bych tnutí seker a řezavý zvuk pily mnohem bolestněji. Miluju vznešené staré stromy a aleje, které tvoří krajinu. Volají na nás – toto je domov. Když padá strom, je to jako poprava člověka. Všichni ti skvělí muži a ženy Arniky jsou mi jistotou, že nejsem sama.

Prof. Erazim Kohák, Ph.D.

kohak(filosof, publicista a vysokoškolský profesor)

Změna chování jde ruku v ruce se změnou žebříčku hodnot. Arniku podporuji, protože si to uvědomuje.

Jiří Dědeček

foto_J_Dedecek(básník, publicista, písničkář a překladatel)

Myslím si, že sdružení, která se zabývají ochranou životního prostředí, není nikdy dost. Arniku podporuji proto, že je činorodá, že je v kontaktu s lidmi a že transparentně zveřejňuje své úspěchy i neúspěchy. Pracují tam vzácní lidé, kteří vidí dál než většina ostatních. Držím jim palce.

Prof. RNDr. Hana Librová, CSc.

HanaLibrova small(socioložka a environmentalistka)

Domnívám se, že Arnika je dobře připravena chránit stromořadí. Vrátila jsem se z několikadenního pobytu v okolí Náměště nad Oslavou. Tamní aleje na mne udělaly velký dojem a ráda bych jej vyjádřila nějak konkrétně. Proto jsem Arnice přispěla na její program ochrany stromořadí.

Prof. RNDr. Ladislav Hlavatý

hlavaty(vysokoškolský profesor)

Myslím, že každý slušný člověk, jehož základní životní potřeby jsou pokryty, by měl část svých příjmů věnovat na dobročinné účely. Kam a komu poslat své peníze, samozřejmě závisí na jeho názorových prioritách a znalosti organizací, které se dobročinností zabývají. Já se rozhodl pro Arniku, neboť si myslím, že její činnost je důležitá...

Číst dál: Prof. RNDr. Ladislav Hlavatý

Renata Běčáková

becakova(asistentka ředitele, studentka fotografie)

Podporou Arniky se stanete důležitou součástí sdružení, které brání přírodu, naše zdraví a zdraví našich dětí. Věřím, že každý z nás může tímto přístupem změnit rozhodnutí, na která jako jednotlivec nemá vliv. Angažujte se, tvořte, vy sami pro to můžete něco udělat, je to jen na vás…

Čestmír Strmíska

strmiska(konzultant)

Arniku dlouhodobě podporuji, protože její práci považuji za smysluplnou a přínosnou pro naše životní prostředí. Podporuji především projekt Budoucnost bez jedů a jeho kampaň za zachování registru znečišťování.

Mgr. Petra Kořená

korena(lektorka anglického jazyka)

Děkuji moc za Vaši aktivitu v otázce kvality ovzduší v Moravskoslezském kraji (i dalších samozřejmě). Jako jednotlivec bych neměla mnoho šancí něco změnit a skončilo by to jen u „nadávání“ a nespokojenosti. Jsem si vědoma, že děláte práci za mě, a jsem za to moc ráda.

František Málek

malek(dělník)

Pomáhám Arnice, protože Arnika pomáhá tam, kde si úředníci neví rady. V Parlamentu ČR je bohužel velmi málo poslanců, kteří jsou ochotni pracovat na zachování zdravé přírody a nepoškozování životního prostředí.


Přispívám pravidelným finančním darem již devět let a pomáhám přírodě i osobně spolu se svými přáteli v místě svého bydliště.

MgA. Milan Cais

cais maly(hudebník, výtvarník)

Znáte to, letíte z metra, trochu spěch a najednou nějaká slečna nebo mladík vás zastavuje s dotazem, jestli mě zajímá životní prostředí. No jasně, že zajímá, ale strašně spěchám...už už jsem se otáčel a pak se ve mě něco hnulo, zastavil jsem se a vyzvěděl víc. Ještě ten večer jsem zadal trvalý platební příkaz na podporu Arniky. Takhle vzniknul náš možná trochu jednostranný vztah, ale ona mi to jednou vratí na dětech :-)) Když už nemůžu být Muž, který sázel stromy, aspoň budu mít dobrej pocit. Arnika dělá dobrou věc a dělá jí zodpovědně a to se mi líbí.

MUDr. Eva Schallerová

Eva_Schallerov(dětská lékařka)

S Arnikou a její činností jsem se seznámila v roce 2006 díky žebříčkům největších znečišťovatelů. Byl to první pádný argument, který jsem mohla použít ve svém boji za zlepšení ovzduší v Ostravě. Kromě toho spolupracujeme velmi úzce i při ochraně vzrostlé zeleně a nyní naposledy v rámci zlepšení ovzduší v Ostravě Arnika zaštítila naši Petici za čistější ovzduší pro Ostravu.

Ing. Jitka Sadilová

(projektantka v důchodu)

Arnika mi před několika lety pomohla zabránit nevhodné výstavbě spalovny odpadu v chráněném území, v místě, které znám a mám ráda. Kdykoliv se teď na Arniku můžu obrátit s prosbou o radu...

Číst dál: Ing. Jitka Sadilová

Marie Kašparová

Činnost Arniky je důležitá pro nás pro všechny, za to díky Vám! Přála bych Arnice (i nám všem), aby si tuto skutečnost uvědomovalo stále více lidí.

MgA. Marcela Vichrová

(výtvarnice)

Rodem  jsem  Cuhrojc  ze  Šumavského  podlesí.  Tam  dekorativní ráz krajiny, přítomná paměť předků a  to  ticho!  Zdar  Arnice,  která  se cíleně stará o naše životní prostředí  namísto  státních  orgánů,  které to  mají  dělat!

Ing. Libuše Havlíčková

havlickova(učitelka anglického jazyka)

O Arnice jsem se dozvěděla v souvislosti se snahou našeho občanského sdružení Za evropský Jarov. V létě roku 2007 jsme začali oponovat výstavbu velkokapacitní garáže pro téměř tři sta aut, která má stát přímo na pozemku školní zahrady. V úsilí o záchranu zeleně nám Arnika od začátku pomáhala...

Číst dál: Ing. Libuše Havlíčková

Matěj Man

man(student)

Arnice posílám peníze a snažím se pomáhat i v terénu. Je to právě Arnika, protože mě tihle lidé nejednou přesvědčili o tom, že jejich iniciativa a cíle mají sílu měnit reálné věci kolem nás k lepšímu.

Tomáš Hakr

hakr(překladatel)

Považuji Arniku  za  jednu  z našich nejefektivnějších  ekologických  organizací. Vzhledem k  tomu, že se dlouhodobě  zaměřuje  na  několik  jasně  vymezených  programů, může  se  jim  do  hloubky  věnovat a  získat  pro  danou  problematiku odborné  zázemí.  Díky  tomu  pak může  dosáhnout  i  výrazných  výsledků....

Číst dál: Tomáš Hakr

Nikola Paloučková

palouckova(studentka, dobrovolnice Arniky)

Na  Arniku  jsem  poprvé  narazila při  hledání  brigády.  Velice mě  zaujal  její program na ochranu přírody,  a proto  jsem  se  rozhodla  k ní připojit a přispívat na dobrou věc. Nyní podporuji Arniku už  třetím rokem, a za  to, co se nám doposud povedlo, jsem moc ráda.

Kateřina Sůvová

suvova(studentka, dobrovolnice Arniky)

S Arnikou jsem se poprvé setkala v roce 2008. Postupně jsem se začala seznamovat s její činností a pomáhat jako dobrovolnice. Krom toho, že mi tato činnost dává mnoho zkušeností a užitečných informací do života, jsem zde poznala spoustu zajímavých lidí. Jsem dobrovolnicí Arniky, protože vím, že její činnost opravdu pomáhá životnímu prostředí i lidem, kterým na kvalitě života záleží.

Šárka Zimová Dostálová

dostalova(zakládající členka děčínské pobočky Arniky, dnes ředitelka sdružení Slunečnice)

Od malička jsem byla vedena k lásce k přírodě. V době dospívání a hledání vlastního životního postoje jsem se aktivně zapojila do ochrany životného prostředí. Většinu volného času jsem věnovala práci v děčínské pobočce Arniky, která usiluje o záchranu labského kaňonu před výstavbou vodních děl. Dřív jsem pracovala pro Arniku, teď pracuje ona pro mě a pro mé děti, aby svět, do nějž vyrostou, byl zdravý a vhodný pro život.

Dr. Jiří Nahodil

nahodil(středoškolský učitel v důchodu)

Projekty a další aktivity Arniky jsou přátelsky laskavé. Důsledné a zkušené vedení s odbornou invencí, solidním zázemím a celkovou sociálně-právní úrovní je účinné. Jako mimořádně důležitou vnímám práci s veřejností...

Číst dál: Dr. Jiří Nahodil

Banner-stika

Sledujte nás:
kniha Jak žít dobře
Objednejte si rozšířené vydání praktického průvodce při každodenním rozhodování za příznivou cenu.…
183 Kč Vstoupit do e-shopu