Policie vyšetřuje havárii ve Spolaně

21.8.2002 - PRAHA | Novinky
Podle náměstka policejního prezidenta pro trestní řízení plk. JUDr. Miroslava Antla je v případě Spolany Neratovice dáno podezření z trestného činu obecného ohrožení podle § 180 trestního zákona. Je zcela evidentní, že nebyly řádně zabezpečeny nebezpečné, resp. jedovaté látky, které mohly ohrozit na zdraví i životě větší množství osob žijících či pohybujících se v blízkosti tohoto závodu. Navíc vedení závodu a další kompetentní osoby sdělily zásadní skutečnosti pro rozhodování krizového štábu až s časovým odstupem, který mohl přinejmenším zkomplikovat práce záchranářských sborů i Policie ČR.

Podle náměstka policejního prezidenta pro trestní řízení plk. JUDr. Miroslava Antla je v případě Spolany Neratovice dáno podezření z trestného činu obecného ohrožení podle § 180 trestního zákona.

Je zcela evidentní, že nebyly řádně zabezpečeny nebezpečné, resp. jedovaté látky, které mohly ohrozit na zdraví i životě větší množství osob žijících či pohybujících se v blízkosti tohoto závodu. Navíc vedení závodu a další kompetentní osoby sdělily zásadní skutečnosti pro rozhodování krizového štábu až s časovým odstupem, který mohl přinejmenším zkomplikovat práce záchranářských sborů i Policie ČR. Již v době rozhodování o případné evakuaci obyvatel z ohrožených míst bylo zřejmé, že ani evidence nebezpečných látek není zcela přesná.

Banner-stika

Sledujte nás: