en ru

Polygon Škoda vstupuje do další fáze schvalování - dnes se občané vyjádří ke změnám územního plánu

7.5.2002 - MILOVICE | Tiskové zprávy
Po rozsáhlém procesu hodnocení vlivů na životní prostředí vstupuje záměr společnosti Škoda Auto do další fáze. Kvůli stavbě polygonu pro testování nových typů vozů jsou navrženy změny územního plánu vyššího územního celku Mladá. Veřejné projednání těchto změn se koná dnes odpoledne v Milovicích. Včera, tedy jediný den před projednáním, přitom stavbu polygonu nečekaně posvětilo ministerstvo životního prostředí. Vzhledem k zásadnímu nesouhlasu místních občanů a některých obcí lze očekávat bouřlivé jednání.
Dnes v 16 hodin začne v kulturním domě v Milovicích projednání změn územního plánu VÚC Mladá. Bezpochyby nejzávažnější navrženou změnou je umístění zkušebního polygonu Škoda Auto. Návrh změn počítá se dvěma variantami umístění – v areálu bývalé obce Mladá a u Luštěnic. Vzhledem ke stanovisku ministerstva životního prostředí je však luštěnická alternativa zřejmě mimo hru. Polygon tak bude zřejmě zasazen do centra současného regionálního biocentra Mladá, kde bylo nalezeno několik desítek vzácných a unikátních druhů rostlin a živočichů a jež slouží jako významné rekreační zázemí.

Územní plán VÚC Mladá zahrnuje katastrální území řady měst a obcí – např. Lysé nad Labem, Milovic, Benátek nad Jizerou a část okresů Nymburk a Mladá Boleslav. Celá oblast má více než 22 tisíc hektarů, z nichž téměř 6 tisíc hektarů zaujímal bývalý vojenský újezd. Vedle polygonu Škoda se v návrhu změn územního plánu předpokládá umístění kontejnerového překladiště Maersk Sealand u Lysé nad Labem a obchvatu města, rozšíření golfového hřiště u Benátek nad Jizerou, přeložky některých komunikací a změna územního systému ekologické stability.

K návrhům všech změn územního plánu VÚC Mladá se dnes bude moci vyjádřit veřejnost. Písemné připomínky je pak možné zasílat až do 10. června na adresu Krajského úřadu Středočeského kraje. Informace o změnách územního plánu lze najít na internetové adrese změny územního plánu.
Sledujte nás:

Přehled zpráv emailem

captcha 
kniha Jak žít dobře
Objednejte si rozšířené vydání praktického průvodce při každodenním rozhodování za příznivou cenu.…
183 Kč Vstoupit do e-shopu