Další ohrožené skupiny

Nejen senioři jsou skupinou obyvatel se specifickými potřebami a nároky na městský prostor. Ve městě se pohybují lidé s různými druhy handicapů, město musí být přizpůsobeno i dětským a volnočasovým aktivitám, řada sociálních skupin má pak specifické potřeby v oblasti bydlení. Veřejná diskuse nad prostorem měst se přitom často zabývá fyzickou stránkou a otázkami designu, zranitelnost konkrétních skupin a sociální otázky městského rozvoje se pak mohou ocitnout až na druhé koleji. Arnika se dlouhodobě zabývá postavením seniorů v městském plánování a participaci, otázky bydlení mapujeme v rámci této tematické sekce.

Praha - publikace

Hledáte návod jak změnit své město k lepšímu, čerpáte nápady nebo si chcete zpříjemnit volno inspirativní četbou? Ponořte se do našich publikací, které nabízíme zdarma ke stažení.
další publikace

Toxické látky

Prosazujeme svět bez toxického znečištění a důsledný zákaz zdraví i přírodě nebezpečných látek a odpadů

Řeky bez jedů Plasty Databáze chemických látek Globální znečištění Česko bez jedů Scan4Chem Znecistovatele.cz

Odpady

Protože nejlepší odpad je takový, který vůbec nevznikne, Arnika prosazuje prevenci vzniku odpadů a jeho recyklaci. Varujeme i před riziky spalování odpadů.

Odpadový Oskar Tipy na předcházení vzniku odpadů Kampaň Nespaluj, recykluj! Odpady v zahraničí Web Nespaluj, recykluj Web koalice Pro 3R

Stromy

Chráníme stromy a aleje podél silnic, ve městech a obcích i ve volné krajině. Chráníme tím zdravé životní prostředí, biodiverzitu i živočichy, kteří ve stromech žijí.

Jak zachránit strom Alej roku Tour de aleje Konference a semináře Poodří žije

Řeky

Chráníme přirozený charakter vodních toků, oponujeme ničení řek ve jménu „ekologické“ vodní dopravy. Podporujeme zavádění soustavy Natura a udržení přírodní rozmanitosti.

Živé Labe Kanál Dunaj-Odra-Labe