Proč stojí za to podpořit naši činnost?

Díky darům od štědrých lidí chráníme přírodu a zdraví lidí již třináct let. Pomozte nám, prosím, pokračovat v započaté práci.


Dalších 12 důvodů, proč Arnice pomoci:

 1. Nepřijímáme dary ani jinou podporu od firem, které znečišťují či poškozují životní prostředí. O to důležitější je pro nás podpora jednotlivců.
 2. Naše hospodaření je průhledné, přehled zveřejňujeme ve výroční zprávě. Řídíme se etickým kodexem ekologických nevládních organizací.
 3. Každý rok zveřejňujeme žebříčky největších znečišťovatelů v jednotlivých krajích.
 4. V dlouhodobé kampani Budoucnost bez jedů významně přispíváme k omezování nebezpečných látek, jako jsou ftaláty nebo adipáty, v dětských hračkách, školních pomůckách nebo zdravotnickém materiálu.
 5. V případech ohrožení lidského zdraví nebo životního prostředí nabízíme občanům, sdružením i obcím odborné i organizační poradenství. Ročně poskytneme stovky konzultací.
 6. Účastníme se připomínkování staveb, které mohou mít negativní dopad na životní prostředí (spalovny, skládky apod.). Díky našim zkušenostem dokážeme předložit věcné a pádné argumenty při jejich projednávání i zjistit, kdo Vám otravuje okolí.
 7. Od svého vzniku jsme zachránili stovky stromů, kterým hrozilo zbytečné pokácení. Aktivně se snažíme zastavit úbytek alejí z české krajiny
 8. Prosazujeme přísnější dohled pro nakládání s chemickými látkami. Usilujeme o omezení používání látek, jejichž vliv na lidské zdraví i životní prostředí není dostatečně znám.
 9. Působíme v regionech – lidé v našich pobočkách znají a řeší konkrétní problémy, které se týkají místních lidí.
 10. Arnika je česká nezisková organizace. Své aktivity zaměřujeme především na zlepšení životního prostředí v České republice a sami si určujeme, jakým tématům se budeme věnovat.
 11. Prosazujeme kvalitnější zákony chránící životní prostředí. K našim velkým úspěchům například patří zamezení snahám znepřístupnit veřejnosti údaje z Integrovaného registru znečišťování v letech 2007 a 2012.
 12. A děláme toho ještě mnohem víc. Od spolupráce s neziskovými organizacemi středovýchodní Evropy přes obranu práva na informace až po pořádání přednášek pro školy nebo veřejnost.

 

Banner-stika

Sledujte nás:
kniha Jak žít dobře
Objednejte si rozšířené vydání praktického průvodce při každodenním rozhodování za příznivou cenu.…
183 Kč Vstoupit do e-shopu