Quail s Arnikou uzavřely dohodu a vydaly společné prohlášení

24.5.2018 - ČESKÉ BUDĚJOVICE | Tiskové zprávy
Hůrka u Temelína
Foto: commons.wikimedia.org
Společnost Quail a spolek Arnika uzavřely dohodu, která by měla vést k ukončení sporu trvajícího téměř dva roky. Součástí dohody je společné prohlášení pro veřejnost. 

SPOLEČNÉ PROHLÁŠENÍ SPOLEČNOSTI QUAIL SPOL. S R.O., SPOLKU ARNIKA, Z.S. A POBOČNÉHO SPOLKU ARNIKA – PROGRAM TOXICKÉ LÁTKY A ODPADY:

V průběhu let 2009–2014 byla pobočným spolkem Arnika – Toxické látky a odpady v okolí zařízení na zpracování odpadů v Hůrce u Temelína, provozovaném společností QUAIL spol. s r.o., bez vědomí provozovatele realizována vzorkovací kampaň zaměřená na monitoring perzistentních organických polutantů (POPs). Další vzorkování pak spolek Arnika provedl ještě v roce 2016. O výsledcích těchto kampaní informoval spolek Arnika veřejnost prostřednictvím tiskových konferencí. Informace z těchto tiskových konferencí bohužel v některých novinových článcích vyzněly tak, že činnost společnosti QUAIL spol. s r.o. porušuje právní předpisy a ohrožuje životní prostředí či životy lidí.

Spolek Arnika a společnost QUAIL spol. s r.o. proto považují za vhodné uvést popsané skutečnosti na pravou míru. Výsledky vzorkovacích kampaní prováděných spolkem Arnika sice odhalily výskyt POPs v okolí zařízení Hůrka, nicméně nalezené koncentrace nevybočují z celorepublikových hodnot nalezených v podobných lokalitách, ale při současném způsobu využívání okolní krajiny nepředstavují riziko pro lidské zdraví a neporušují legislativu platnou v České republice. 

Společnost QUAIL spol. s r.o. uznává záslužnost činnosti spolku Arnika při ochraně životního prostředí a obnovitelných zdrojů a do budoucna bude se spolkem Arnika spolupracovat za účelem dosažení lepší ochrany životního prostředí.

 

Další informace
Mgr. Kristina Jakubcová, Ph.D. 
Tisková mluvčí
Tel.: +420 724 972 548
Kristina.jakubcova@fcc-group.cz

Ing. Jiří Kaňa 
Tiskový mluvčí Arniky
Tel.: +420 606 727 942
jiri.kana@arnika.org

  • Arnika: Toxické látka a odpady
  • Tiskový mluvčí: Jiří Kaňa, jiri.kana@arnika.org, +420 606 727 942
Sledujte nás:

Přehled zpráv emailem

captcha 
kniha Jak žít dobře
Objednejte si rozšířené vydání praktického průvodce při každodenním rozhodování za příznivou cenu.…
183 Kč Vstoupit do e-shopu