Snad pro každou lidskou činnost se dá najít možnost šetrnější pro životní prostředí. Pro odpady to platí dvojnásobně, neboť je produkujeme každý a prakticky každodenně. Protože jejich vznik úzce souvisí s naší spotřebou, doporučujeme Vám seznámit se i s pravidly odpovědného nakupování.

Pokud nenaleznete odpověď na to, co jste hledali, pošlete nam dotaz nebo zavolejte (kontakty).

 

Jak se bránit nevyžádané reklamě?

Problematice reklamy se věnuje naše kampaň Šetrné papírovaní. V našich poštovních schránkách ročně skončí kolem 15 kg letáků. Nápisem na schránce „Nevhazujte reklamní materiály, prosím“ můžete toto množství významně snížit. Pokud není samolepka respektována, můžete si původci reklamy či jeho distributorovi stěžovat, případně můžete dát i podnět k prošetření na krajský živnostenský úřad (další podrobnosti, vzor stížnosti, kontakty na úřady).

 
Jak šetřit papírem v kanceláři / na úřadě / ve škole?

V zásadě existují tři možnosti. První z nich je tisknout méně. Druhou neméně významnou možností je oboustranný tisk. Třetí cestou je užití recyklovaných výrobků. Podrobně problematiku shrnujeme v našem článku „O možnosti úspor papíru v kanceláři“. Další tipy naleznete na stránkách Zeleného úřadovaní.  

 
Kde nakoupit výrobky ze sběrového papíru?

Přehled výrobků z recyklu naleznete v našem katalogu. Jeho součástí je i návod, jak je rychle vyhledat. Uvádíme i přehled nejběžnějších ekoznaček.   

 
Které tiskárny používají recyklovaný papír?

Nevládní organizace (ale i mnoho úřadů) již mají dostatek zkušeností s tiskem na recyklovaný papír. Protože však jsou tiskárny, které recykl nepoužívají, připravili jsme pro Vás seznam těch, které to umí (seznam není úplný).

Tiskárna Adatisk, Adamov,  http://www.adatisk.cz/

 Tiskárna Dape, Brno, http://www.dapetiskarna.cz/ 

Tiskárna Grafies, Hlinsko, http://www.firmy.cz/detail/183536-grafies-hlinsko.html

Tiskárna Astra print, Hradec Králové, http://www.astraprint.cz/

Tiskárna Typos, Plzeň, http://www.typos.cz

Tiskárna print24, Praha, http://print24.cz/

 Tiskárna Apolys, Praha, http://www.apolys.cz/

Tiskárna Uniprint, Rychnov nad Kněžnou / Praha, http://www.uniprint.cz

Banner-stika

Sledujte nás: